News

Bridgestone Potenza Sport v rozměru 265/35 ZR 20 zvítězila v testu časopisu AutoBild sportscars (2021)

210311_bs_test-comm_potenza-sport_s21_Li_1200x627px_2

Pneumatika Bridgestone Potenza Sport zvítězila v testu sportovních pneumatik pro rok 2021, který uspořádal časopis AutoBild sportscars. Pneumatika Bridgestone Potenza Sport se umístila před pneumatikami osmi jiných výrobců díky celkově nejlepšímu hodnocení na mokru a špičkovým výsledkům na suchých silnicích. Německý časopis, který testoval pneumatiky rozměru 265/35 ZR 20 na sportovním kupé Ford Mustang 5.0, označil pneumatiku Potenza Sport za „příkladnou“.

Ultravysokovýkonná pneumatika Bridgestone Potenza Sport měla ze všech testovaných pneumatik nejkratší brzdnou dráhu na suchu a při testech ovladatelnosti na suchu byla zařazena mezi dvě pneumatiky s nejlepšími výsledky. Pneumatika Bridgestone Potenza Sport měla nejkratší brzdnou dráhu i na mokru a získala nejlepší hodnocení za ovladatelnost na mokru i za bezkonkurenční výkony na mokré kruhové dráze. Špičková sportovní pneumatika značky Bridgestone byla oceněna rovněž za vynikající odolnost vůči akvaplaningu, což přispělo k tomu, že ji časopis AutoBild sportscars označil za „zcela nové měřítko“ v oblasti ovladatelnosti na mokru.

Test sportovních pneumatik pro rok 2021 v režii magazínu AutoBild sportscars byl pro tuto pneumatiku značky Bridgestone prvním testem organizovaným nezávislým motoristickým časopisem, nikoli však jejím prvním oceněním. Organizace TÜV SÜD, která patří v Evropě mezi nejrenomovanější nezávislé instituty pro testování automobilů, potvrdila již před uvedením pneumatiky Bridgestone Potenza Sport na trh, že dosahuje v porovnání s konkurenty v prémiovém segmentu nejlepších výkonů při brzdění na suchu i z hlediska stability při průjezdu zatáčkou a jízdě přímým směrem. Organizace TÜV SÜD kromě toho v dalších testech zjistila, že pneumatika Potenza Sport, která má na informačním štítku EU hodnocení adheze na mokru A u všech variant, nabízí nejlepší provozní vlastnosti také v disciplínách průjezdu zatáčkou a ovladatelnosti na mokru.

Přečtěte si také:   Bridgestone Battlax Hypersport S23: nová generace sportovní motocyklové pneumatiky představena

Pneumatika Bridgestone Potenza Sport, vyvinutá a vyráběná v Evropě, je k dispozici v 96 rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 17 do 22 palců. Uvedená šíře sortimentu pokryje značnou část trhu pneumatik pro osobní vozy a silniční SUV, od prémiových sedanů a SUV až po luxusní a prestižní automobily.

„Toto je fantastické uznání výkonů a provozních vlastností pneumatiky Bridgestone Potenza Sport, o které jsme již věděli, že je nejlepší na trhu,“ říká Daniel Giroud, ředitel prodeje ve společnosti Bridgestone EMIA. „Skutečnost, že naše nová vlajková loď v nabídce sportovních pneumatik byla vyhlášena tak prestižní publikací a v tak nesmírně kvalitní konkurenci celkovým vítězem testu, je dokladem jejích výjimečných vlastností. Po nedávných vynikajících výsledcích testů našich dalších prémiových pneumatik, jakými jsou letní pneumatiky Bridgestone Turanza T005 nebo zimní pneumatiky Bridgestone Blizzak LM005, se tím ještě více posilují naše dlouhodobé ambice uvádět na trh prémiové pneumatiky s výhodným poměrem cena/výkon, které v testech časopisů pravidelně obsazují nejvyšší pozice na stupních vítězů. Bridgestone zkonstruoval ultravysokovýkonnou sportovní pneumatiku Potenza Sport tak, aby poskytovala řidiči dokonalou kontrolu nad vozem, a současně mu umožňovala využívat jeho výkonový potenciál. Potenza Sport je z hlediska sportovních výkonů opravdu novým etalonem.“

Celý test si můžete přečíst zde.

Testovaná pneu Hodnocení
1. Bridgestone Potenza Sport 99 Y Známka: 1/1-
Hodnocení: příkladný
EU štítek**: C/A/73 dB
2. Continental SportContact 6 99 Y Známka: 1-/2+
Hodnocení: příkladný
EU štítek: E/A/72 dB
2. Michelin Pilot Sport 4S 99 Y Známka: 2+/1-
Hodnocení: příkladný
EU štítek: C/A/71 dB
4. Goodyear Eagle F1 SuperSport 99 Y Známka: 2+/2+
Hodnocení: dobrý
EU štítek: E/A/72 dB
4. Vredestein Ultrac Vorti R 99 Y Známka: 2+/2+
Hodnocení: dobrý
EU štítek: E/B/70 dB
6. Hankook Ventus S1 evo3 99 Y Známka: 2/2
Hodnocení: dobrý
EU štítek: C/A/73 dB
7. Falken Azenis FK510 99 Y Známka: 2-/2
Hodnocení: uspokojivý
EU štítek: C/A/71 dB
8. Landsail LS588 UHP 99 Y Známka: 4/2-
Hodnocení: nedoporučeno
EU štítek: C/B/70 dB
9. Berlin Tires Summer UHP 1 99 Y Note: 4-/3+
Hodnocení: nedoporučeno
EU štítek: B/C/73 dB