Pneumatiky Letní pneumatiky

Bridgestone uvádí na český trh prémiovou cestovní pneumatiku Turanza T005

Bridgestone Turanza T005

Bridgestone zahajuje na českém trhu prodej zcela nové prémiové cestovní pneumatiky Turanza T005. Pneumatiku Bridgestone Turanza T005 si již vybrali výrobci automobilů řady renomovaných značek pro originální výbavu svých vozů, protože poskytuje řidičům maximální kontrolu nad vozem, zejména na mokru, a zároveň nízkým valivým odporem přispívá k maximální hospodárnosti provozu. Nová pneumatika nahrazuje dosavadní typ T001 EVO a širokým sortimentem rozměrů pokrývá téměř kompletní poptávku po cestovních pneumatikách.

„Novou prémiovou cestovní pneumatikou Bridgestone Turanza T005 vycházíme vstříc potřebám náročných zákazníků, kteří požadují vynikající výkony na mokru a maximální kontrolu nad vozem za všech okolností a kteří chtějí pneumatiku, jež jim dodá pocit bezpečí, ale zároveň jim poskytne také mimořádné potěšení z jízdy,“ říká David Kalaš, marketingový manažer společnosti Bridgestone ČR. „Další prioritou během vývoje bylo dosažení nízkého valivého odporu pro maximální hospodárnost provozu a nejvyšší úrovně komfortu, což je další aspekt, na který kladou řidiči rodinných a manažerských automobilů velký důraz.“

Vývoj nové prémiové cestovní pneumatiky Bridgestone Turanza T005 probíhal za široké účasti spotřebitelů. Bridgestone v rámci průzkumu trhu a požadavků zákazníků oslovil více než 25 000 spotřebitelů v šesti evropských zemích. Turanza T005 díky tomu ideálně naplňuje požadavky řidičů na maximální kontrolu nad vozem v náročném každodenním provozu, a to zejména za deštivého počasí.

Výjimečné postavení nové cestovní pneumatiky Bridgestone ve svém segmentu potvrzuje vynikající hodnocení na informačních štítcích EU. Podle nich poskytuje nová Turanza T005 nejlepší výkony při průjezdu zatáčkou a brzdění na mokru. Celý sortiment rozměrů pro rok 2018 má hodnocení A pro přilnavost na mokru a B pro valivý odpor, některé rozměry se mohou pochlubit dokonce hodnocením A/A (235/65 R 17 108V XL, 215/60 R 17 100H XL).

Přečtěte si také:   Proč se na léto rozhodnout pro prémiové pneumatiky. Stojí víc na začátku, ale déle vydrží a jsou bezpečnější

„Výhodou pro zákazníka je také výrazně delší životnost v porovnání s předchůdcem,“ dodává David Kalaš. Interní testy společnosti Bridgestone s rozměrem 205/55 R 16 91V prokázaly prodloužení životnosti o 11 % v porovnání s pneumatikou Turanza T001 EVO. Pneumatika Turanza T005 si skvěle vedla také v nezávislých testech organizace TÜV SÜD, v nichž oslnila zejména svými výkony na mokru. V porovnání s průměrem čtyř hlavních konkurenčních pneumatik zastavil vůz s pneumatikami Turanza T005 na mokré vozovce o 2,3 metru dřív a při průjezdu zatáčkou na mokru byly výsledky pneumatiky Bridgestone o 6 % lepší v porovnání s průměrem konkurentů.

Za vynikajícími provozními vlastnostmi pneumatiky Bridgestone Turanza T005 stojí její vyspělá konstrukce, v níž nalézají uplatnění inovativní technologie společnosti Bridgestone. Bridgestone optimalizoval konstrukci kostry a dezén opatřil vysokým počtem drážek, otevřeným ramenním žebrem a propojenými ramenními bloky, které optimalizují rozložení tlaku na vozovku. Husté lamelování v blocích a široké drážky v prostřední části běhounu zajišťují velmi účinné odvádění vody. Běhoun je navíc vyroben z nové směsi s vysokým obsahem siliky a patentovaným polymerem Bridgestone NanoPro-Tech. Výsledkem jsou nejvyšší hodnoty přilnavosti na mokru, maximální odolnost vůči opotřebení a mimořádná hospodárnost.

Bridgestone s novou pneumatikou Turanza T005 zjednodušuje, ale zároveň i rozšiřuje svou nabídku cestovních pneumatik. Celý segment cestovních pneumatik budou pokrývat pouze typy Turanza T005 a DriveGuard. V letošním roce vstupuje nová pneumatika Turanza T005 na český trh ve 101 rozměrech s profilovými čísly 65, 60, 55, 50, 45, 40 a 35 pro kola s průměrem ráfku 15“ až 19“. Od roku 2019 rozšíří Bridgestone nabídku na 149 rozměrů pro 14“ až 21“ kola, čímž téměř kompletně pokryje segment cestovních pneumatik pro osobní vozy a SUV. Bridgestone vyvinul pneumatiku Turanza T005 v Evropě, kde ji také vyrábí.

První jízdní dojmy s pneumatikou Bridgestone Turanza T005 si můžete přečíst ZDE.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres uvádí nově modernizované letní pneumatiky Powerproof 1 a Wetproof 1