Pneumatiky Letní pneumatiky

Bridgestone Potenza Race je nová pneumatika určená na silnice, ale i na závodní okruh

Bridgestone Potenza Race

Bridgestone dnes oznámil, že uvede na trh novou pneumatiku typu semi-slick Bridgestone Potenza Race, tedy s částečně hladkým dezénem. Tato pneumatika umožňuje dosahovat časů na kolo, které překonávají všechny hlavní konkurenty1, a současně poskytuje nejlepší brzdné výkony na suchém povrchu. Pneumatika Potenza Race disponuje homologací pro provoz na veřejných komunikacích, ale svými provozními vlastnostmi je koncipována pro jízdu na závodních okruzích. Potenza Race nabízí také vynikající životnost3. Řidiči si tak mohou užívat jízdu na závodním okruhu po delší dobu.

Potenza Race je nejnovějším přírůstkem v produktové řadě ikonických pneumatik Bridgestone Potenza, která vzešla z dlouhodobého působení společnosti Bridgestone v závodech Formule 1. Tyto pneumatiky poskytují fanouškům motoristického sportu maximální kontrolu nad vozem i ve vysokých rychlostech. Potenza Race bude jako historicky první pneumatika Bridgestone koncipovaná pro jízdu na závodních okruzích nabízena na trhu pneumatik pro náhradní spotřebu. Společnost Bridgestone využila při jejím vývoji bohaté zkušenosti se závodními pneumatikami i s pneumatikami Potenza Race, které dodává jako originální výbavu pro vysokovýkonný model Lamborghini Huracán STO, ostrý hatchback SEAT Leon Cupra a nedávno představený supersportovní vůz Huracán STO Tecnica.

Konstrukce pro jízdu na závodních okruzích

Nová pneumatika Potenza Race završuje produktovou řadu ultra vysokovýkonných pneumatik Bridgestone. V její konstrukci se zrcadlí rozsáhlé zkušenosti společnosti Bridgestone s výrobou vysoce výkonných pneumatik. Výsledkem je pneumatika pro jízdu na závodních okruzích, která je ideální volbou pro automobilové nadšence.

Přečtěte si také:   Nové letní a celoroční pneumatiky Nokian Tyres vynikají díky výjimečným testovacím možnostem ve zkušebních centrech

Testy realizované nezávislou organizací TÜV SÜD potvrzují, že pneumatika Bridgestone Potenza Race dosahuje na závodním okruhu nejlepších časů na kolo, a překonává tak své hlavní konkurenty.1 Pneumatika Bridgestone Potenza Race nabízí také nejkratší brzdnou vzdálenost na suchém povrchu. I v této disciplíně ukazuje svým hlavním konkurentům záda.2

Konstrukce pneumatiky Bridgestone Potenza Race zaručuje rovněž vynikající životnost.3 Díky tomu je skvělou volbou pro řidiče, kteří chtějí dosahovat na závodních okruzích mimořádných výkonů a posouvat své limity.

Za vysokými výkony stojí dezén a konstrukce běhounu i složení směsi

Mimořádné výkony pneumatiky Bridgestone Potenza Race jsou výsledkem řady nových technologií, které nalézají uplatnění v dezénu a konstrukci běhounu i ve složení směsi.

Dezén běhounu je asymetrický. Odlišný dezén na vnější a vnitřní části běhounu pneumatiky maximalizuje její výkony při průjezdu zatáčkou i brzdění. Pneumatika je díky tomu vhodná také pro jízdu na mokré vozovce.

Bridgestone Potenza Sport: novinka v UHP segmentu pro nejvýkonnější automobily na trhu

Asymetrický sklon stěn podélných drážek zvyšuje příčnou tuhost pneumatiky Potenza Race a minimalizuje deformace bloků. Speciální dezén s širším ramenním žebrem poskytuje maximální výkony na suchu a optimalizované brzdné vlastnosti díky vysoké tuhosti bloků.

Pneumatika Potenza Race dosahuje vynikajících výkonů na závodních okruzích také díky sportovně tvarovanému profilu běhounu, který zvětšuje styčnou plochu a maximalizuje brzdný potenciál. Optimalizovaná styčná plocha zlepšuje ovladatelnost vozu a zvyšuje citlivost řízení, což dodává řidiči ještě větší sebevědomí.

Přečtěte si také:   Pirelli vybavuje Hyundai Ioniq 5 N speciálními pneumatikami P Zero Elect

Další výhodou pneumatiky Bridgestone Potenza Race je inovativní složení směsi s lépe řízenými chemickými reakcemi a vyváženou charakteristikou z hlediska tuhosti a valivého odporu. Významným přínosem optimalizovaného složení směsi jsou ještě lepší provozní vlastnosti na suchu díky vysoké tuhosti, kterou řidiči ocení při průjezdu zatáčkou na suchém povrchu, ale i při jízdě v přímém směru, kdy se mohou spolehnout na mimořádnou stabilitu.

Završení produktové řady pro fanoušky jízdy na závodním okruhu

Bridgestone vyvinul novou pneumatiku Potenza Race pomocí své průkopnické technologie virtuálního vývoje pneumatik. Ta umožňuje vytvořit a testovat digitální verzi vyvíjené pneumatiky. Bridgestone tak mohl zkoumat provozní vlastnosti pneumatiky v různých podmínkách ještě dřív, než vyrobil fyzické prototypy. Bridgestone díky tomu může ve virtuálním světě testovat mnohem více variant, což zkracuje dobu vývoje pneumatiky až o 50 % a přináší řadu benefitů pro životní prostředí včetně snížení spotřeby surovin a emisí CO2, protože je k testování zapotřebí menší počet prototypů.

Emilio Tiberio, provozní a technický ředitel společnosti Bridgestone EMIA, k uvedení nové pneumatiky na trh řekl: „Potenza Race přináší do naší produktové řady ikonických pneumatik Potenza novou dimenzi. Současná pneumatika Potenza Sport slaví od svého uvedení na trh neuvěřitelné úspěchy. Potenza Race nyní posouvá sportovní výkony na ještě vyšší úroveň a nadšeným řidičům, kteří milují jízdu na závodních okruzích, nabízí bezkonkurenční provozní vlastnosti. Mnoho z nich má již zkušenosti s vynikajícími výkony pneumatiky Potenza Race v originální výbavě modelů Lamborghini Huracán STO a SEAT Leon Cupra – a my ji nyní s radostí uvádíme na trh pneumatik pro náhradní spotřebu, aby poskytla mimořádné potěšení z jízdy ještě většímu počtu řidičů.“

Přečtěte si také:   Test letních pneumatik 215/55 R17 podle ADAC (2024)

Nová pneumatika Bridgestone Potenza Race bude od června 2022 k dispozici ve 13 oblíbených rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 17 do 20 palců. Nabídka tak pokrývá většinu modelů ostrých hatchbacků a sportovních vozů. Jejich majitelé jsou totiž těmi řidiči, kteří se na jízdy na závodních okruzích určené pro širokou veřejnost vydávají nejčastěji.

Tento projekt je v souladu s iniciativou Bridgestone E8 Commitment, která stanovuje pro management strategické priority vývoje ve prospěch budoucích generací. Iniciativa Bridgestone E8 Commitment definuje 8 hodnot společnosti Bridgestone začínajících v angličtině na písmeno „E“ (Energy, Ecology, Efficiency, Extension, Economy, Emotion, Ease, a Empowerment – energie, ekologie, hospodárnost, rozšíření, ekonomika, emoce, snadnost a posílení postavení). Bridgestone se zavazuje, že na jejich základě bude společně se zaměstnanci, společností, partnery a zákazníky uskutečňovat vizi trvale udržitelné společnosti. Tento projekt souvisí s následujícím závazkem: „Emoce: závazek inspirovat nadšení a šířit radost ve světě mobility“.