Magazín

Bridgestone FleetPulse je digitální řešení pro údržbu pneumatik

FleetPulse

Bridgestone uvádí na trh FleetPulse, integrované řešení, které používá aplikaci pro mobilní telefony, centrální webové stránky a systém pro sledování tlaku v pneumatikách TPMS (Tyre Pressure Monitoring System). Prostoje vozidel stále patří mezi největší výzvy, jimž v současnosti čelí podnikatelé v dopravě. FleetPulse významně zvyšuje transparentnost technického stavu vozidel, čímž snižuje pravděpodobnost neočekávaných, nákladných a potenciálně nebezpečných poruch a defektů. Výsledkem je prodloužení doby provozu vozidel při zajištění vysokých standardů bezpečnosti. FleetPulse automatizuje kontroly technického stavu vozidel, zjednodušuje vozovým parkům jejich provozní činnosti a také snižuje náklady na údržbu vozidel, což jsou další dvě klíčové výzvy pro vozové parky.

Bridgestone je důkladně obeznámen s každodenními výzvami, s nimiž se musejí potýkat vozové parky nákladních vozidel a autobusů, a to díky přímým kontaktům se zákazníky, ohlasům ze své rozsáhlé sítě nezávislých prodejců a zkušenostem z poskytování individuálních řešení pro správu pneumatik „Total Tyre Care“. A na základě těchto poznatků Bridgestone cíleně investuje do výzkumu a vývoje bezkonkurenčních řešení pro podporu mobility, která jsou odpovědí na výše uvedené výzvy. FleetPulse, vyvinutý a testovaný ve spolupráci s fleetovými zákazníky společnosti Bridgestone, je řešením dlouhodobých problémů, ovlivňujících efektivitu vozového parku.

Odhalování skrytých problémů

Digitální revoluce změnila přístup k mobilitě a zároveň připravuje cestu pro novou generaci řešení. Díky pokroku ve vývoji senzorů a síťově propojených technologií lze nyní v dosud nevídaném rozsahu monitorovat provozní vlastnosti vozidla a jeho technický stav.

FleetPulse poskytuje tyto informace fleetovým zákazníkům, aby věděli, co se děje s jejich vozovým parkem, a mohli svým řidičům usnadňovat život na cestách. Řidiči a technici mají se speciální aplikací FleetPulse Android k dispozici uživatelsky přívětivou platformu pro snadné kontroly technického stavu vozidel, která nahrazuje současný manuální postup. Aplikace FleetPulse zajistí uskutečnění všech nezbytných kontrol, aby nic nezůstalo opominuto.

Přečtěte si také:   Bridgestone podporuje globální tým sportovních ambasadorů pro Letní olympijské a paralympijské hry 2024 v Paříži

Manažeři vozových parků a údržby pak mají prostřednictvím centrálního internetového portálu FleetPulse přístup k aktuálním datům o stavu jejich celého vozového parku, uloženým v cloudu, a to včetně provozních údajů a informací o defektech a poškozeních. Přímo z aplikace FleetPulse mohou pomocí zpráv předávat individuální pokyny řidičům a technikům – například nový kontrolní seznam, termín servisu nebo dokonce instrukci ke stažení vozidla z provozu.

Řidiči, technici a manažeři vozového parku mohou nyní díky aplikaci FleetPulse využívat nové poznatky o stavu pneumatik. Služba je poskytována včetně hardwaru pro systém TPMS ve vozidle – jeho součástí jsou senzory Tirematics a hardwarový klíč. FleetPulse po připojení k systému TPMS vozidla automaticky shromažďuje data o tlaku pneumatik. Řidiči a manažeři mají výsledky k dispozici prostřednictvím aplikace FleetPulse a internetového rozhraní v reálném čase. To přispívá ke snadnému udržování správného tlaku v pneumatikách, což je zásadní, protože 30 % defektů je způsobeno nízkým tlakem v pneumatikách, 90 % defektů týkajících se pneumatik je způsobeno pozvolnou ztrátou tlaku a 20 % pneumatik provozovaných užitkových vozidel je výrazně podhuštěno.i FleetPulse zajistí udržování správného tlaku v pneumatikách, čímž pomáhá předcházet defektům, nadměrnému opotřebení a zbytečnému zvyšování spotřeby paliva – výsledkem je snížení nákladů na pneumatiky a palivo, jakož i minimalizace emisí CO2.

Pro všechny řidiče, kdekoli, kdykoli

V současnosti je FleetPulse jediným řešením na trhu, které kombinuje kontroly vozidel, rezervaci servisního termínu, správu vozového parku a TPMS na jediné platformě, a zároveň umožňuje komunikaci v reálném čase mezi řidiči, techniky a fleetovými manažery prostřednictvím cloudu. FleetPulse lze používat kdykoli, jakýmkoli řidičem, napříč všemi značkami pneumatik. Aplikace je k dispozici pro zařízení s operačním systémem Android.

Aplikace FleetPulse a hardware pro TPMS bude na trhu k dispozici od září 2018 s bezplatnou zkušební lhůtou. Hardware pro TPMS bude možné pořídit na internetu nebo od vybraných prodejců. Jeho cena by se měla uživateli vrátit během jednoho roku na základě předpokladu, že typická souprava tahače a návěsu, provozovaná s optimálním tlakem v pneumatikách, dokáže v průměru ušetřit až 1100 eur za rok na nákladech za palivo, pneumatiky a odstraňování defektů.ii

Přečtěte si také:   Bridgestone Battlax Hypersport S23: nová generace sportovní motocyklové pneumatiky představena

Paolo Ferrari, generální ředitel a prezident společnosti Bridgestone EMEA, k tomu řekl: „Z drobných opominutí při údržbě pneumatik a vozidel se mohou rychle vyvinout velké problémy. Z nich může vyplývat nejen ohrožení obchodních výsledků společnosti, ale také nepříznivý vliv na životy lidí. FleetPulse poskytuje majitelům vozových parků a řidičům nezbytné informace, aby se mohli takovým situacím vyhýbat. Bridgestone je hrdý, že stojí za dalším průkopnickým řešením pro vozové parky, které doplňuje stávající a již velmi úspěšné systémy programu ‚Total Tyre Care‘. Ať máte ve svém vozovém parku tahače, návěsy, rozmanitá nákladní vozidla, dálkové nebo městské autobusy či jejich kombinaci, FleetPulse je řešením pro správu vozového parku, které vám zajistí nepřetržitý provoz.“