Magazín

Toyota Yaris Cross bude z výroby vyjíždět na pneumatikách Goodyear EfficientGrip Performance 2

Toyota_Yaris_Cross_Adventure

Automobilka Toyota se při výběru originální výbavy pro své nové SUV Yaris Cross rozhodla pro pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 v rozměru 215/50 R18 a s hodnotou rychlostního a zátěžového indexu 92 V.

Toyota Yaris Cross je model v třídě SUV-B, který automobilka navrhla speciálně pro evropský trh. Očekává, že ve svém francouzském závodě TMMF Onnaing poblíž Valenciennes bude ročně vyrábět více než 150 tisíc vozů tohoto typu, a plánuje, že by s ním v segmentu SUV-B mohla obsadit přes 8 % trhu.

Yaris Cross vychází z hybridní technologie Toyoty, kterou spojuje s designem malých vozů značky a konstrukcí SUV. Nové SUV segmentu B automobilka postavila na platformě kompaktních modelů Toyoty GA-B, kterou bude mít Yaris Cross společnou s hatchbackem Yaris. A zkonstruovala je tak, aby mohla evropským řidičům nabídnout skutečné SUV s vysokou pozicí řidiče při jízdě, celkovou praktičností a prostorností interiéru, ale o menší velikosti. Výsledkem je vůz vhodný i pro městský provoz.

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 byly vyvinuty tak, aby splňovaly speciální požadavky automobilky Toyota a jejich zákazníků. Standardní EfficientGrip Performance 2 jsou známé vysokým potenciálem ujetých kilometrů a vysokou výkonností při brzdění na suché i mokré vozovce. V případě pneumatik pro Yaris Cross se inženýrský vývojový tým společnosti Goodyear zaměřil na vynikající jízdní vlastnosti a nízkou hlučnost, protože obojí hraje pro cílové zákazníky hrají při výběru vozu velkou roli.

Přečtěte si také:   Goodyear radí, jak lépe zvládat jízdu v zimě. Naučte se, jak se stát v zimě sebejistějším řidičem

Pneumatiky EfficientGrip Performance 2 skvěle splňují potřeby hybridního SUV typu Toyoty Yaris Cross díky své vysoké přilnavosti, univerzálním užitným vlastnostem a pohodlí při jízdě. Řidiči požadují vysoce výkonné pneumatiky, která jim zaručí i příznivou hodnotu spotřeby a nízké emise CO2.

Pneumatiky-Goodyear-pro-Toyota_Yaris_Cross_Adventure

Hans Vrijsen, výkonný ředitel společnosti Goodyear pro originální výbavu osobních vozidel v regionu Evropa, Afrika a Blízký východ: „Cílem Toyota Yaris Cross je přinést řidičům výhody SUV v kompaktním provedení přizpůsobeném městskému provozu. A stejně tak pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 nabízejí řešení bez kompromisů pro řidiče, kteří od pneumatik požadují jak co nejvyšší počet najetých kilometrů, tak i nejlepší možné užitné vlastnosti. Díky tomuto spojení jsou ideálním doplňkem modelu Yaris Cross. Jsme nadšení, že si nás Toyota pro tento nový vůz vybrala jako dodavatele originální výbavy, a jsme si jistí, že se uživatelé v celé Evropě přesvědčí o tom, že Yaris Cross a pneumatiky EfficientGrip Performance 2 tvoří perfektní pár.“