News

Nová zimní pneumatika Nokian WR SUV 4 se představuje, v nabídce bude od podzimu

Nokian WR SUV 4
Nokian WR SUV 4

Zimní pneumatika Nokian WR SUV 4 představuje bezpečnou a spolehlivou volbu pro sportovní užitkové vozy a crossovery. Nejvýznamnějšími vlastnostmi této pneumatiky, která byla vyvinuta do středoevropských jízdních podmínek, jsou výjimečná ovladatelnost na rozbředlém sněhu a spolehlivé výkony v rychle se měnícím počasí.

Nová pneumatika Nokian WR SUV 4 byla vyvinuta speciálně pro středoevropské řidiče SUV vozů tak, aby zajišťovala nejlepší možné výkony na sněhu, sněhové břečce a v hustém dešti. Ať už se pohybujete po rychlé dálnici, v rušném městském provozu, nebo na malebných alpských silnicích, reakce na pokyny řízení jsou přesné a předvídatelné jak na kluzkém, tak na hladkém povrchu. Climate Grip Concept od Nokian Tyres zvládá rychlé změny jízdních podmínek a v zimním období dokáže bezpečně dopravit vás i vaši rodinu do cíle vaší cesty.

Nokian WR SUV 4 zaručuje vynikající přilnavost na mokru a přesnou ovladatelnost při silném dešti a na bahnitých silnicích. Díky robustní a odolné stavbě v kombinaci se zesílenými bočnicemi je pneumatika stabilní a odolná vůči všem průpichům a průrazům, kterým by mohla být při jízdě vystavena.

Nová pneumatika je dostupná v rychlostních kategoriích H (210 km/h), V (240 km/h) a W (270 km/h) a její komplexní řada zahrnuje 57 produktů od 16 do 21 palců. Nová pneumatika Nokian WR SUV 4 bude zákazníkům k dispozici na podzim 2018.

Buďte připraveni a vyzrajte nad zimou

V dnešní době jsou pro zimu v celé Evropě typické extrémní změny počasí. Stále častěji se vyskytuje silný déšť, který zvyšuje výskyt nebezpečné sněhové břečky. Stejně tak je ovšem častá jízda na suché vozovce. Nokian WR SUV 4 nabízí ideální kombinaci výkonů na sněhu, ovladatelnosti na mokru a suchu a zároveň odolnosti vůči vzniku aquaplaningu.

„Očekává se, že celkové množství dešťových srážek bude narůstat a se změnou klimatu budou také přibývat bouřky s mohutnými dešti. Tím vzniknou nebezpečné silniční podmínky a zvýší se riziko zaplavených vozovek. Dalším rizikem kromě aquaplaningu je vodnatý a rozbředlý sníh na silnicích, které jsou silně soleny. Při jízdě s těžkým SUV, obzvlášť ve vysokých rychlostech, je nezbytné, aby byly pneumatiky vhodné do všech těchto podmínek. Univerzální zimní vlastnosti, vynikající ovladatelnost a specifická SUV stavba dělají z Nokian WR SUV 4 pneumatiku optimální pro středoevropské zimy,“ vysvětluje Marko Rantonen, vývojový manažer Nokian Tyres.

Přečtěte si také:   Rumunská továrna Nokian Tyres vyrobila první pneumatiku podle harmonogramu a v roce 2025 zahájí komerční výrobu

Climate Grip Concept – Prvotřídní ovladatelnost ve všech zimních podmínkách

Cílem zimních vlastností pneumatiky Nokian WR SUV 4 je snížit riziko překvapení. Proto pneumatika využívá nový Climate Grip Concept, který je založený na jedinečném systému lamel, zimní směsi pryže a směrovém dezénu. Tato inovace zvládne snadno a efektivně všechny formy zimy.

Směrový dezén s počítačově optimalizovanými lamelami zajišťuje optimální vlastnosti v různorodém zimním počasí. Dezén je uzpůsobený pro vysokovýkonná SUV a zaručuje přesné a stabilní jízdní reakce. Kontinuální středové žebro stabilizuje pneumatiku na každém typu povrchu, především při vysokých rychlostech.

Komplexní a hustá síť lamel na ramenou zvyšuje stabilitu a ovladatelnost. Ostré klikaté hrany dezénových bloků se při brzdění a zrychlování otevírají a zavírají a zlepšují tak přilnavost na mokru. Lamely rovněž odvádějí vodu pryč z místa kontaktu pneumatiky s vozovkou, čímž zajišťují větší stabilitu a přilnavost na rozbředlém sněhu a mokru. Hluboké podpůrné lamely ve středové části ramenou zpevňují dezénové bloky a zaručují tak přesné a rychlé reakce na pokyny řízení.

Stupňovitá opora mezi bloky na ramenou a ve středové části spolu se sněhovými drápy poskytuje maximální přilnavost na sněhu a stabilitu při vysokých rychlostech. Sněhové drápy se efektivně zarývají do měkkého sněhu či jiného měkkého terénu. Tato inovace zvyšuje přilnavost pneumatiky na sněhu a zpřesňuje její reakce při zatáčení a změně jízdního pruhu.

Leštěné hlavní drážky jsou stylové, ale zároveň slouží svému účelu. Účinně odstraňují vodu a rozbředlý sníh z místa kontaktu pneumatiky s vozovkou a současně pneumatice dodávají moderní vzhled.

Nokian WR SUV 4 poskytuje vynikající záběr na zasněžených vozovkách i při nízkých teplotách. Zimní směs pryže Nokian WR SUV zůstává pružná a přilnavá i ve velice chladném počasí. Směs pryže nové generace, která byla vyvinuta pro proměnlivé zimní podmínky a vysoké rychlosti, zajišťuje vynikající přilnavost na mokru a odolnost vůči opotřebení ve všech teplotách. Přilnavost na mokru je optimalizována přidáním vysokého obsahu siliky do běhounové směsi. Díky tomu běhoun spolehlivě reaguje na změny teplot. Nová směs pryže spolu s dezénem snižují valivý odpor a přináší tak úspory za palivo.

Přečtěte si také:   Nové letní a celoroční pneumatiky Nokian Tyres vynikají díky výjimečným testovacím možnostem ve zkušebních centrech

V porovnání s předchozím modelem Nokian WR SUV 3 byla nová pneumatika Nokian WR SUV 4 zdokonalena především v ovladatelnosti a brzdění na mokrém povrchu. Díky výraznému vylepšení brzdných vlastností na sněhu má pneumatika Nokian WR SUV 4 nejlepší sněhovou přilnavost na trhu. Snížením valivého odporu se Nokian WR SUV 4 stává rovněž ekonomicky výhodnou volbou.

Odolná stavba a přesná ovladatelnost

Výkonné SUV vozy kladou na pneumatiky vysoké nároky. Pneumatiky musí být silné a pevné, aby zachovaly stabilitu vysokého a těžkého vozidla i při vysokých rychlostech nebo ve špatných jízdních podmínkách. Nová Nokian WR SUV 4 aktivně podporuje systémy kontroly stability vozidla a vede svůj těžký náklad s přesností a potřebnou pružností.

Kromě silné a stabilní stavby je odolnost pneumatiky zaručena využitím technologie aramidových bočnic. Bočnice pneumatiky obsahují extrémně silné aramidové vlákno zvyšující jejich odolnost vůči průpichům a průrazům, které by mohly pneumatiku poškodit a přerušit tak vaši jízdu. Takové poškození obvykle vyžaduje montáž nové pneumatiky.

Všestranné testování po celé Evropě

Nokian Tyres testuje své pneumatiky po celém světě, na různých typech povrchu a v rychle se měnícím počasí. Všestranné testování zaručuje, že pneumatiky pracují nejlepším možným způsobem v proměnlivých podmínkách a v extrémních situacích. Pneumatika Nokian WR SUV 4 byla důkladně prověřována v testovacích centrech po celém světě. Jízdní vlastnosti na sněhu byly vylepšovány v laponském testovacím centru společnosti Nokian Tyres, nazývaném Bílé peklo; chování na rozbředlém sněhu bylo zdokonalováno na testovacích tratích města Nokia na jihu Finska. Extrémní ovladatelnost, především při vysokých rychlostech, je výsledkem přísného testování v Německu a ve Španělsku.

Patentovaná bezpečnost

Pro větší bezpečnost se na běhounu opět nachází indikátor opotřebení (DSI), patentovaný společností Nokian Tyres. Symbol sněhové vločky nebo zimní indikátor opotřebení (WSI) zůstává viditelný do hloubky drážky čtyř milimetrů. Jakmile sněhová vločka zmizí, doporučujeme koupit nové zimní pneumatiky, aby byla zaručena dostatečná bezpečnost.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres Snowproof jsou pro letošní rok modernizované a pokrývají širší nabídku

Bezpečnost zvyšuje také informační pole na pneumatice. Do pole je možné při výměně pneumatiky zaznamenat její pozici a správný tlak huštění. Komfort a bezpečnost dále zvyšuje prostor pro uvedení utahovacího momentu šroubů.

Nová kompletní řada pneumatik Nokian WR SUV 4 bude v celé střední Evropě k dispozici od podzimu 2018.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“22″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“1″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“3″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Ukázat prezentaci]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]