Pneumatiky Zimní pneumatiky

Nová pneumatika Firestone Winterhawk 4 umožní užívat si zimu naplno

zimni_pneumatika-Firestone_Winterhawk_4

Značka Firestone uvedla na trh novou generaci pneumatiky Firestone Winterhawk 4, své vlajkové lodi v segmentu zimních pneumatik. Firestone Winterhawk 4 je robustní zimní pneumatikou, která byla koncipována pro osobní automobily a silniční SUV a nabízí vynikající provozní vlastnosti ve všech povětrnostních podmínkách, s nimiž se řidiči mohou v průběhu zimy setkat. A to vše završuje mimořádně výhodný poměr mezi cenou a výkonem.

Užívat si zimu na maximum

Nová pneumatika Firestone Winterhawk 4 poskytuje optimální ovladatelnost za chladného počasí a v nepředvídatelných podmínkách. Tato pneumatika byla vyvinuta evropskými řidiči pro evropské řidiče. Vývoj nové pneumatiky byl založen na výsledcích průzkumu, jehož se zúčastnilo více než 20 000 evropských řidičů. Inženýři společnosti Firestone díky tomu mohli vytvořit zimní pneumatiku s vlastnostmi, jež odpovídají požadavkům řidičů, kteří se musejí v každodenním provozu potýkat s nejrůznějšími výzvami a pro jejich úspěšné překonání potřebují zimní pneumatiku s vynikajícími výkony jak na sněhu, tak i na mokru.

Firestone Winterhawk 4 poskytuje řidičům řadu benefitů vyplývajících z optimální ovladatelnosti na sněhu a ledu díky optimalizované konstrukci dezénu.¹ Vyšší počet příčných drážek v ramenní oblasti této pneumatiky vylepšuje její záběrové vlastnosti na sněhu a ledu. Díky nim je také optimalizován tlak, jímž pneumatika působí na styčnou plochu, což zaručuje krátkou brzdnou dráhu v zimních podmínkách. Adhezi pneumatiky zvyšují klikaté tvary drážek.

Kombinace výše uvedených charakteristických prvků v konstrukci dezénu propůjčuje pneumatice Firestone Winterhawk 4 vynikající provozní vlastnosti na sněhu a skvělé brzdné výkony na mokrém povrchu. Pneumatika se může pochlubit nejen skvělými brzdnými výkony na sněhu, ale i mimořádnou trakcí na sněhu, která je o sedm procent vyšší než u předchůdce, pneumatiky Firestone Winterhawk 3.² Nová pneumatika Winterhawk 4 poskytuje v porovnání s předchozí generací také lepší brzdné výkony na mokru. Brzdná vzdálenost se zkrátila o čtyři procenta.³ Díky tomu je na informačním štítku EU pro tuto pneumatiku uvedeno hodnocení B v disciplíně adheze na mokru.

Přečtěte si také:   Bridgestone uvádí na trh novou generaci zimní pneumatiky Blizzak 6 ENLITEN

Winterhawk 4 pomůže evropským řidičům překonávat zimní výzvy

Nová pneumatika Firestone Winterhawk 4 bude nabízena od června 2020 v 94 rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 14 do 20 palců. Tím je pokryta široká škála vozidel od malých vozů až po velká SUV. Firestone s nově představenou pneumatikou zvyšuje pokrytí trhu se zimními pneumatikami na celkových 92 procent, resp. 81 procent v segmentu velkých kol (s průměrem ráfku 17 palců nebo vyšším).

Emilio Tiberio, technický a provozní ředitel společnosti Bridgestone EMIA, k nové zimní pneumatice uvedl: „Firestone vždy nabízel pneumatiky s výhodným poměrem ceny a výkonu, které současně poskytují skvělé a spolehlivé provozní vlastnosti pro bezpečnou jízdu. Zima je ročním obdobím, jež klade před řidiče největší výzvy. Winterhawk 4, nejnovější zimní pneumatika značky Firestone, proto podává vynikající výkony na sněhu, mokru a ledu, aby pomohla evropským řidičům tyto výzvy úspěšně překonávat a současně jim umožnila na zimních silnicích za všech povětrnostních podmínek bezpečně dojet do cíle s pocitem naprosté jistoty.“

  1. Testy, uskutečněné společností Bridgestone v březnu 2020 v krytém zkušebním polygonu Arctic Falls Pitea ve Švédsku. Zkušebním vozidlem byl VW Golf s pneumatikami rozměru 225/45 R 17. Provozní vlastnosti pneumatiky Winterhawk 4 byly porovnávány s výkony předchozí generace, Winterhawk 3. Akcelerace/trakce na sněhu (z 10 km/h na 35 km/h) v sekundách: Firestone Winterhawk 4 (2,72), Firestone Winterhawk 3 (2,92).
  2. Testy, uskutečněné společností Bridgestone v březnu 2020 v krytém zkušebním polygonu Arctic Falls Pitea ve Švédsku. Zkušebním vozidlem byl VW Golf s pneumatikami rozměru 225/45 R 17. Provozní vlastnosti pneumatiky Winterhawk 4 byly porovnávány s výkony předchozí generace, Winterhawk 3. Akcelerace/trakce na sněhu (z 10 km/h na 35 km/h) v sekundách: Firestone Winterhawk 4 (2,72), Firestone Winterhawk 3 (2,92).
  3. Test, uskutečněný organizací TÜV SÜD na objednávku společnosti Bridgestone v březnu 2020 na zkušebním polygonu ATP Papenburg v Německu. Zkušebním vozidlem byl VW Golf s pneumatikami rozměru 225/45 R 17. Provozní vlastnosti pneumatiky Winterhawk 4 byly porovnávány s výkony předchozí generace, Winterhawk 3. Zpráva č. 713183177. Brzdná vzdálenost na mokrém povrchu (z 80 km/h na 20 km/h) v metrech: Firestone Winterhawk 4 (28,3), Firestone Winterhawk 3 (29,4).