Magazín

Nexen Tire bude dodávat pneumatiky pro první čistě elektrický vůz Kia EV6

Společnost Nexen Tire, přední světový výrobce pneumatik, oznámila, že byla vybrána jako dodavatel originálního vybavení pro první elektromobil Kia, vůz EV6.

Pneumatiky ROADIAN GTX EV a N’FERA Sport EV od společnosti Nexen Tire budou určeny na první výbavu elektromobilu Kia EV6, pilotní model elektromobilu Kia, který je založen na platformě Electric Global Modular Platform (E-GMP) společnosti Hyundai Motor Group. EV6 má vysoký výkon, který na jedno nabití činí více než 475 km. Při použití režimu stavu nabití (SOC) se vůz dokáže nabít z 10 % na 80 % již za 18 minut, což je velmi rychlé nabíjení.

Pneumatika ROADIAN GTX EV o rozměru 235/55R19 101H je prémiová celoroční pneumatika, která splňuje všechny požadavky elektromobilu z hlediska bezpečnosti, odolnosti a nízké hlučnosti. Pneumatika N’FERA Sport EV, namontovaná v rozměru 235/55R19 105V XL, zlepšuje stabilitu a jízdní vlastnosti ve vysokých rychlostech a zároveň poskytuje maximální přilnavost a brzdný výkon na mokrém i suchém povrchu.

Přečtěte si také:   Pirelli bude mít pro závody F1 na závodech v Imole, Monaku a Montrealu stejné „měkké“ trio pneumatik

Obě pneumatiky určené pro elektromobily byly navrženy a přizpůsobeny tak, aby poskytovaly vyšší odolnost proti opotřebení a také minimalizovaly hlučnost pneumatik na vozovce použitím systému snížení hluku o přibližně 5 dB ve srovnání se stávajícími výrobky.

Nexen Tire již začal dodávat originální pneumatiky pro Kia Soul EV a americký startup Canoo EV, čímž získal silnou pozici v globálním odvětví elektromobilů. Společnost hodlá dále rozšiřovat své globální působení tím, že se zaměří na výzkum a vývoj a také na investice do mobility.