Magazín

Bridgestone zahájil poslední fázi odpočítávání do zahájení Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu

Bridgestone Corporation, největší společnost na světě, vyrábějící pneumatiky a gumárenské produkty, a globální partner olympijských her, podpoří nadcházející Zimní olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu rozmanitými produkty a iniciativami na podporu sportovců a vzdělávání v Jižní Koreji. Pro Bridgestone to budou první zimní olympijské hry, na nichž bude vystupovat jako globální partner olympijských her.

Bridgestone dodá v rámci svého olympijského programu zimní pneumatiky pro vozidla Mezinárodního olympijského výboru (MOV) v olympijském vozovém parku a podpoří Team Bridgestone – globální tým nadějných účastníků olympijských a paralympijských her v Pchjongčchangu. Společnost Bridgestone bude také hrdě podporovat oficiální Pchjongčchangský vzdělávací program 2018, který pozitivně přispěje k rozvoji hostující země. Bridgestone bude s návštěvníky a fanoušky sdílet své hlavní olympijské motto „Chase Your Dreams“ – „Běžte za svými sny“ – prostřednictvím marketingových akcí v hostující zemi.

„Bridgestone dává při odpočítávání do zahájení Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu jasně najevo svou podporu olympijského hnutí a nejlepších sportovců na světě. Zároveň chce přispět k vylepšování způsobu, jímž lidé cestují, žijí, pracují a tráví volný čas v souladu s mottem společnosti ‚Our Way to Serve‘,“ říká Asahiko „Duke“ Nishiyama, výkonný viceprezident a výkonný ředitel společnosti Bridgestone Corporation. „Tyto olympijské hry jsou také dalším důležitým krokem k upevnění pozice značky Bridgestone v globálním měřítku. Těšíme se, že budeme moci prezentovat naše vysokovýkonné produkty a služby, rozšířit naše podnikání v Jižní Koreji, zapojit do celého dění 143 000 členů našeho globálního týmu a sdílet naše motto ‚Chase Your Dream’, které povzbuzuje lidi na celém světě k tomu, aby vytrvali ve své snaze uskutečňovat své sny.“

Zimní pneumatiky Bridgestone Blizzak pro vozový park MOV

Bridgestone dodá jako oficiální dodavatel pneumatik pro olympijské hry zimní pneumatiky Blizzak nejvyšší úrovně pro všechna vozidla Mezinárodního olympijského výboru (MOV) v oficiálním olympijském vozovém parku. Pneumatiky jsou důležitým faktorem pro bezpečnost silničního provozu, proto je důležité mít pro příslušné provozní podmínky správný druh pneumatik. Zimní pneumatiky Bridgestone Blizzak jsou vyrobeny ze speciální pryžové směsi, která si zachovává pružnost i za nízkých teplot. Tím je zaručena vysoká úroveň trakce na sněhu, ledu i rozbředlém sněhu. Olympijští funkcionáři budou mít díky tomu maximální kontrolu nad vozem při cestování v Pchjongčchangu.

Přečtěte si také:   Pirelli rozšiřuje nabídku pneumatik pro Ferrari Classic. Nově bude nabízet pneu pro Ferrari Enzo

Kampaň „Chase Your Dream“ v Jižní Koreji

Bridgestone vdechuje život olympijským ideám svým globálním olympijským poselstvím „Chase Your Dream“, jímž povzbudí lidi na celém světě k tomu, aby překonávali překážky a vytrvali při uskutečňování svých cílů. Toto sdělení bude v hostující zemi k vidění na venkovních reklamních plochách na letišti Incheon, v Soulu a nedaleko sportovišť Olympijských her 2018 v Pchjongčchangu, kde přivítají fanoušky olympijských her, dobrovolníky a novináře v Jižní Koreji. Značka Bridgestone a kreativní video „Chase Your Dream“ se budou objevovat také na digitálních zobrazovacích zařízeních v Jižní Koreji, včetně reklam, vysílaných prostřednictvím dalších digitálních kanálů, jako je olympijský kanál.

Podpora pro Team Bridgestone

Hlavní roli na olympijských hrách sehrají sportovci, kteří jsou srdcem olympijského hnutí. Ti jsou zároveň i zákazníky společnosti Bridgestone, kteří tráví každý den bezpočet hodin na cestách na tréninky, resp. závody, bez ohledu na vzdálenost nebo počasí. Společnost hrdě podporuje více než 100 sportovců v rozmanitých sportovních disciplínách na celém světě, kteří jsou členy Teamu Bridgestone. Více než 50 olympijských a paralympijských hrdinů a nadějí z 10 zemí ztělesňuje poselství společnosti „Chase Your Dream“ jako sportovní tváře aktivit značky Bridgestone.

Sportovci Teamu Bridgestone v současnosti trénují na Zimní olympijské a paralympijské hry 2018 v Pchjongčchangu. Patří mezi ně Nathan Chen (USA, krasobruslení), Maciej Kot (Polsko, skoky na lyžích), Elana Meyers Taylorová (USA, sportovní boby), Amy Purdyová (USA, para-snowboarding), Evan Strong (USA, para-snowboarding) a Pierre Vaultier (Francie, snowboard cross). Team Bridgestone zahrnuje rovněž ženský národní hokejový tým Japonska, známý pod označením Smile Japan, na jehož soupisce je zaměstnankyně společnosti Bridgestone.

Zanechání odkazu v Jižní Koreji

Bridgestone v prosinci oznámil partnerství s Pchjongčchangským organizačním výborem pro Olympijské a paralympijské hry 2018 (POCOG) na podporu Pchjongčchangského vzdělávacího programu 2018. Podpora společnosti Bridgestone umožnila rozšířit záběr oficiálního vzdělávacího programu zimních olympijských her o novou skupinu studentů – děti ze sirotčince Shin Mang Won v provincii Kjonggi, Yangpyeong-gun.

Přečtěte si také:   Bridgestone podporuje prvotřídní výkony na Letních olympijských a paralympijských hrách 2024 v Paříži svými pneumatikami a dalšími plněními

Bridgestone a POCOG v neděli 3. prosince společně v sirotčinci zorganizovaly „PyeongChang Day“, během něhož si děti mohly vyzkoušet olympijské sporty a seznámit se s olympijskými hodnotami přátelství, výkonů a respektu. Společnost Bridgestone v lednu přivítá skupinu dětí ze sirotčince Shin Mang Won, až bude štafeta s olympijským ohněm probíhat Soulem, a v únoru jim Bridgestone poskytne jedinečnou životní příležitost zažít na vlastní oči Zimní olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu jako hosté programu pro diváky VIP.

Podpora regionu

Bridgestone má více než 65 000 zaměstnanců a 104 provozovny v asijsko-pacifickém regionu a dodává produkty v celé této oblasti. Bridgestone Tire Sales Korea, Ltd. (BSTK) působí v Jižní Koreji od roku 2001. Bridgestone Corporation se sídlem v Tokiu má více než 143 000 zaměstnanců na celém světě a nabízí široký sortiment inovativních, vysokovýkonných pneumatik a rozmanitých produktů ve více než 150 zemích a teritoriích.

Pokračující podpora olympijského hnutí

Společnost Bridgestone Corporation se kromě podpory olympijského hnutí jako globální olympijský partner stala prvním zakládajícím partnerem olympijského kanálu v srpnu 2016. Uzavření čtyřleté smlouvy podporuje průkopnickou digitální platformu v její misi oslavovat olympijské hnutí a nejlepší světové sportovce každý den v roce. Bridgestone Corporation je také zlatým partnerem Paralympijských her 2020 v Tokiu a bude podporovat japonský paralympijský tým do roku 2020. Bridgestone Americas podporuje americké paralympiky do roku 2024.