Magazín

Pirelli se na veletrhu The Tire 2024 zaměřuje na technologie a udržitelnost

Pirelli_TireCologne_stand

Na veletrhu Pirelli představuje zimní pneumatiku P Zero Winter 2 s třídou „A“ pro přilnavost na mokru a s 13 rozměry určenými pro elektromobily, která je vyrobena z více než 50 % z biologických nebo recyklovaných materiálů. Další prezentovanou novinkou se staly pneumatiky P Zero Trofeo RS s kybernetickou technologií pro Audi RS 4 Avant Edition 25 years, Powergy All Season SF a Powergy Winter, které debutují na evropském trhu s náhradními pneumatikami.

Společnost Pirelli na nejvýznamnějším evropském veletrhu pneumatik The Tire Kolín nad Rýnem 2024 představuje nové celoroční pneumatiky a různé specializované produkty, které se vyznačují pokročilými technologiemi a silným závazkem k udržitelnosti.

Hrdinou je zimní pneumatika pro vysoce výkonné vozy Pirelli P Zero Winter 2, která se od uvedení na trh těší nejvyšší klasifikaci na evropském štítku pro přilnavost za mokra ve všech rozměrech. Celkem 13 rozměrů v nabídce bude vybaveno technologií Elect, vytvořenou speciálně pro vozy BEV a PHEV. Tyto pneumatiky jsou vyrobeny z více než 50 % z biologických nebo recyklovaných* materiálů (podle nezávislé certifikace), které budou vystaveny v části stánku věnované udržitelnosti.

Přečtěte si také:   Koncepční vůz Opel Experimental sází na kola s technologií RONAL

„Na veletrhu je k vidění také verze P Zero Winter 2, vyrobená podle specifických požadavků BMW řady 7. Jde o první zimní pneumatiku pro automobily, která získala třídu „A“ v oblasti valivého odporu. To je klíčový atribut zejména pro elektrifikované vozy, kterým umožňuje šetřit energii a ujet více kilometrů na jedno nabití,“ doplňuje Zdeněk Vacl, marketingový ředitel Pirelli pro Českou republiku.

Dalšími dvěma pneumatikami vystavovanými na veletrhu The Tire Kolín nad Rýnem jsou Powergy Winter a Powergy All Season SF. Ty doplňují letní verzi uvedenou na trh před třemi lety a rozšiřují řadu Powergy. Ta je určena pro řidiče, kteří hledají cenově dostupné řešení, aniž by se vzdali bezpečnosti, účinnosti a komfortu.

Na stánku Pirelli je k vidění také pneumatika vybavená technologií Pirelli Cyber Track Adrenaline. P Zero Trofeo RS vyvinutá pro Audi RS 4 Avant Edition 25 years je určena pro milovníky závodních okruhů, kteří mohou využívat „virtuálního asistenta“ v podobě aplikace zpracovávající informace zachycené senzory uvnitř pneumatik. Pneumatika pomáhá řidičům maximálně využít balíček auto-pneumatik na okruhu.

Pirelli_TireCologne_P Zero Winter 2_BMW 7 Series_vert

Specialista na chladné počasí pro vozy nejvyšší třídy

„Nová pneumatika byla vyvinuta ve specifických verzích, určených také pro řidiče elektrických a plug-in hybridních vozů, přičemž při uvedení na trh bylo k dispozici 13 rozměrů s technologií Pirelli Elect – balíčkem technologií, který zlepšuje vlastnosti elektromobilů. Pneumatiky P Zero Winter 2 s technologií Elect jsou rovněž vybaveny systémem Pirelli Noise Cancelling System (PNCS), který snižuje valivý hluk až o 3 dB díky houbě pohlcující zvuk aplikované na vnitřní stěnu pneumatiky,“ doplňuje Zdeněk Vacl, marketingový ředitel Pirelli pro Českou republiku.

Nový dezén pneumatiky P Zero Winter 2 přináší značný výkon na sněhu a díky rovnoměrné tuhosti a přilnavosti na celé styčné ploše také lepší brzdění a ovladatelnost na suchém povrchu. Lamely s 3D strukturou, která zaručuje stálou účinnost po celou dobu životnosti pneumatiky, jsou širší v místě, kde se guma dotýká země, a poté se směrem dovnitř zužují. Což zvyšuje přilnavost na zasněženém povrchu a zároveň optimalizuje jízdní vlastnosti. Hlavní drážky jsou vzájemně příčně propojeny menšími lamelami, které tvoří dezén zaručující přilnavost na kluzkém povrchu za všech druhů jízdních podmínek.

Přečtěte si také:   Bridgestone Duravis Van Winter ENLITEN: nová zimní pneumatika pro lehké užitkové vozy se představuje

„Směs běhounu je navržena tak, aby pneumatika poskytovala vyváženou a bezpečnou jízdu na různých zimních površích. Nová P Zero Winter 2 se může pochlubit zejména nejvyšším hodnocením na evropském štítku pro přilnavost za mokra (třída A) v rámci celé řady,“ upřesňuje Zdeněk Vacl, marketingový ředitel Pirelli pro Českou republiku.

Nová náhradní řada zahrnuje 35 velikostí od 18 do 22 palců. V současné době probíhá také několik projektů zaměřených na originální vybavení, které jsou realizovány s nejznámějšími světovými výrobci automobilů, například s Mercedesem pro AMG GT a Aston Martinem pro nadcházející verzi. Mezi prvními, kdo se rozhodl pro tento nový produkt, je BMW. Německá automobilka homologovala pneumatiku P Zero Winter 2 jako zimní výbavu pro řadu 7 a zlepšila tak specifické vlastnosti vozu. P Zero Winter 2 je navržena tak, aby snížila tradiční výkonnostní rozdíl oproti ekvivalentnímu letnímu produktu, a nabízí tak potěšení z jízdy a komfort, které jsou synonymem pro elektrickou limuzínu BMW i v nejchladnějších měsících. Jedná se o první zimní pneumatiku s dostatečně nízkým valivým odporem, která si zasloužila označení „třídy A“ na evropském štítku pneumatik.

Pirelli_TireCologne_P Zero Winter 2_BMW 7 Series

Pirelli Powergy All Season SF

Pneumatika Powergy All Season SF je ideální volbou pro ty, kteří chtějí s jedinou pneumatikou splňovat všechny evropské předpisy po celý rok, a to díky dvojímu označení M+S (Mud+Snow) a 3PMSF (Three-Peak-Mountain with Snowflake). Označení 3PMSF potvrzuje, že pneumatika prošla testy v typicky náročných zimních podmínkách. Účinnost pneumatiky Powergy All Season SF na suché, mokré a zasněžené vozovce je zajištěna kombinací směsí a konstrukce díky 3D lamelám, které se přizpůsobují různým podmínkám. Tato technologie umožňuje pneumatice přechod z letní konfigurace (s tuhými a kompaktními bloky) na zimní (s lamelami, které se otevírají a zavírají podle počasí). Řada Powergy All Season SF s 19 rozměry od 15 do 19 palců bude k dispozici od srpna.

Přečtěte si také:   Pirelli dodává pneumatiky P Zero Corsa a P Zero Trofeo RS pro nové Audi RS 4 Avant Edition 25 years

Pirelli Powergy Winter

Pro řidiče, kteří stále dávají přednost sezónní výměně pneumatik, představila společnost Pirelli novou pneumatiku Powergy Winter, která zajišťuje bezpečnou jízdu na suchých, mokrých i zasněžených silnicích během nejchladnějších měsíců roku. Jízdní kontrolu po celou dobu životnosti pneumatiky zaručují lamely s proměnlivou geometrií, které s postupným opotřebením běhounu mění svůj tvar, čímž se zvětšuje jejich plocha a účinnost. Řada zahrnuje 21 rozměrů od 15 do 19 palců, které je možné zakoupit od podzimu.