Pneumatiky Letní pneumatiky

Bridgestone Potenza Race je nová pneumatika, která se hodí na silnici i na závodní okruhy

Bridgestone_Potenza_Race- (2)

Bridgestone dnes oznámil, že uvádí na trh pneumatiku Bridgestone Potenza Race, nejnovějšího člena ikonické produktové řady ultra vysoce výkonných pneumatik Potenza. Zcela nová pneumatika Potenza Race je pneumatika s částečně hladkým dezénem homologovaná pro provoz na veřejných komunikacích, ale svými provozními vlastnostmi je koncipována pro jízdu na závodních okruzích. Byla vyvinuta pro nadšené řidiče, kteří chtějí na závodních okruzích dosahovat maximálních výkonů a posouvat své limity.

Nová pneumatika Bridgestone Potenza Race poskytuje fanouškům motoristického sportu maximální kontrolu nad vozem i ve vysokých rychlostech a umožňuje dosahovat nejrychlejších časů na kolo1 a současně nabízí nejlepší brzdné výkony na suchém povrchu. Testy realizované nezávislou organizací TÜV SÜD potvrzují, že Potenza Race těmito parametry překonává všechny hlavní konkurenty. Nová špičková pneumatika Bridgestone nabízí nejlepší ovladatelnost na suchém závodním okruhu1,2 a vynikající životnost.

Časopis Auto Bild sportscars uskutečnil před letošní letní sezonou test pneumatik pro jízdu na závodním okruhu. Nová pneumatika Bridgestone Potenza Race v něm překonala všechny hlavní konkurenty ve svém segmentu a s naprostou převahou zvítězila. Redaktoři časopisu uvedli jako důvody pro udělení prvního místa „téměř dokonalou ovladatelnost, sportovní výkony téměř na úrovni hladké pneumatiky, precizní řízení, schopnost přenášet velké příčné síly, široké limity a odolnost“.

Přečtěte si také:   Pirelli rozšiřuje nabídku Elect o dvě nové pneumatiky P Zero pro Porsche Taycan

Výsledek desetiletí inovací a znalostí z motoristického sportu

Nejnovější přírůstek v produktové řadě Potenza je výsledkem zkušeností, které společnost Bridgestone získala při svém dlouhodobém působení v motoristickém sportu. Nyní ikonická řada pneumatik Potenza vzešla z účasti společnosti Bridgestone v závodech Formule 1. Bridgestone dodával pneumatiky týmům Formule 1 od roku 1997 do roku 2010, a to včetně týmu Ferrari, který v tomto období získal šest mistrovských titulů v řadě.

Bridgestone_Potenza_Race- (3)

Z výše uvedené historie a také ze zkušeností získaných během vývoje pneumatik Potenza Race pro originální výbavu supersportovních vozů Lamborghini Huracán STO a Huracán Tecnica a ostrých hatchbacků CUPRA Leon těží i Potenza Race jako historicky první pneumatika Bridgestone koncipovaná pro jízdu na závodních okruzích a nabízená na trhu pneumatik pro náhradní spotřebu.

Nová měřítka pro prémiové ultra vysoce výkonné pneumatiky

Neuvěřitelné výkony pneumatiky Bridgestone Potenza Race umožnily inovace v dezénu a konstrukci běhounu i ve složení směsi. Pneumatika byla vyvinuta na základě výsledků rozsáhlého výzkumu trhu, v němž společnost Bridgestone zjišťovala, co řidiči na závodních okruzích očekávají od ultra vysoce výkonné pneumatiky.

Vývoj pneumatiky Potenza Race byl kratší a ohleduplnější vůči životnímu prostředí díky využití revoluční technologie virtuálního vývoje pneumatik společnosti Bridgestone. Ta umožňuje vytvořit a testovat digitální verzi vyvíjené pneumatiky. Bridgestone tak mohl zkoumat provozní vlastnosti pneumatiky v různých podmínkách ještě dřív, než vyrobil fyzické prototypy. Bridgestone díky tomu může ve virtuálním světě testovat mnohem více variant. Tento trvale udržitelný přístup vede ve fázi vývoje k 33% úspoře surovin a emisí CO2. Při venkovních testech se ujetá vzdálenost zkrátila o 10 000 kilometrů a emise CO2 klesly o 1,7 tuny.

Přečtěte si také:   Bridgestone podporuje prvotřídní výkony na Letních olympijských a paralympijských hrách 2024 v Paříži svými pneumatikami a dalšími plněními

Nová pneumatika Bridgestone Potenza Race, vyvinutá a vyráběná v Evropě, je k dispozici ve 13 oblíbených rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 17 do 20 palců. Nabídka tak pokrývá ostré hatchbacky a sportovní vozy, s nimiž řidiči nejčastěji jezdí na závodních okruzích.

Bridgestone_Potenza_Race- (1)

Emilio Tiberio, provozní a technický ředitel společnosti Bridgestone EMIA, k uvedení nové pneumatiky na trh řekl: „Bridgestone Potenza Race je výsledkem našich zkušeností, které jsme v oblasti vysokých výkonů získali v průběhu mnoha let, či dokonce desetiletí. Tuto pneumatiku jsme vytvořili pro fanoušky motoristického sportu, s nimiž jsme hovořili, abychom zjistili, co požadují od své pneumatiky snů pro závodní okruhy. A s radostí uvádíme do prodeje naši historicky první pneumatiku s částečně hladkým dezénem na trhu pneumatik pro náhradní spotřebu, která nabízí bezkonkurenční výkony všem nadšeným řidičům, kteří si užívají jízdu na závodních okruzích.“

Přečtěte si také:   Bridgestone oznamuje investici ve výši až 207 milionů eur do výrobního závodu Burgos

Tento projekt je v souladu s iniciativou Bridgestone E8 Commitment, která stanovuje pro management strategické priority vývoje ve prospěch budoucích generací. Iniciativa Bridgestone E8 Commitment definuje 8 hodnot společnosti Bridgestone začínajících v angličtině na písmeno „E“ (Energy, Ecology, Efficiency, Extension, Economy, Emotion, Ease, a Empowerment – energie, ekologie, hospodárnost, rozšíření, ekonomika, emoce, snadnost a posílení postavení). Bridgestone se zavazuje, že na jejich základě bude společně se zaměstnanci, společností, partnery a zákazníky uskutečňovat vizi trvale udržitelné společnosti. Tento projekt souvisí s následujícím závazkem: „Emoce: závazek inspirovat nadšení a šířit radost ve světě mobility“.