Magazín

Ronal Group s týmem Speedline Racing na 24hodinovému závodu na Nürburgringu

Speedline_Racing_Zetti2_by_Swoosh_Motorsport_Communications

Od 20. do 23. června znovu nastává očekávaná událost: Již po 47. začíná akce plná superlativů v „Zeleném pekle“ na Nürburgringu. Na start nejdleší závodní dráhy světa nastoupí skoro 200 vozů v rámci 24hodinového závodu ADAC TOTAL. Společnost RONAL GROUP do letošního 24hodinového závodu nastupuje se silným zastoupením hned s třemi závodními vozy. Společně s výrobcem pneumatik Pirelli vysílá tento výrobce disků v roce 2019 na dráhu nově sestavený tým ‚Team SPEEDLINE RACING‘. Technickou podporu týmu v boxu poskytují Walkenhorst Motorsport a TomCri Motorsport.

Společnost RONAL GROUP se jako dodavatel disků na 24hodinovém závodě podílí již od roku 1982. Také v roce 2019 se tento podnik znovu vydává na trasu závodu se známým a všeobecně oblíbeným vozem „Zetti“ BMW Z4 GT3 skupiny PP ve třídě SP9, který se i v loňském roce účastnil závodu pod vlajkou značek RONAL a SPEEDLINE CORSE. Tentokrát se tento bolid s motorem V8 představí v novém designu speciálně navrženém pro okruh Nordschleife. Na auto se tak vizuálně dostal takříkajíc pravý asfalt z okruhu Nürburgring, od obrubníků přes graffiti až po krajnice. Vůz je vybaven speciálně vyrobenými jednodílnými disky SPEEDLINE CORSE SC1 Motorismo ve velikosti 18 palců v barvách Bílá-černá, resp. Červená-černá, a je tak vysloveným lákadlem pro oči.

Tento miláček diváků je v závodě doprovázen vozy BMW M4 GT (Walkenhorst Motosport) a BMW M2 GT (TomCri Motorsport), které nastupují ve třídě SP8T.

V zázemí jezdců očekává návštěvníky fanouškovský stan vozu „Zetti“ i s jeho originálem k osahání a fotografování. Vedle toho zde bude možnost poznat osobně i samotné jezdce v rámci stanovených hodin, kdy se konají autogramiády. Kromě výstavy oblíbených disků RONAL a SPEEDLINE CORSE doplňuje celou akci atraktivní soutěž: Hlavní cenu tvoří VIP víkend na některém ze závodů VLN na Nürburgringu pro dvě osoby a dále tu lze vyhrát mnohé další věcné ceny.

Přečtěte si také:   Rumunská továrna Nokian Tyres vyrobila první pneumatiku podle harmonogramu a v roce 2025 zahájí komerční výrobu

Společnosti RONAL GROUP a Pirelli využívají tuto událost v prvé řadě jako teambuildingovou akci. Přibližně 150 členů tým ‚Team SPEEDLINE RACING‘ proto bude vší silou přispívat k společné snaze, aby návštěvníkům nabídli motoristický sport na nejvyšší úrovni. A to s cílem, aby na konci mohli převzít jeden z žádaných pohárů.

Ještě před zahájením sportovního programu 24hodinového závodu se ve středu, 19. června, koná již první významná akce: Od 16 hodin se setkají fanoušci a aktivní návštěvníci závodů v rámci Adenauer Racing Day v centru Adenau. U toho nebude chybět ani vůz RONAL „Zetti“, který opět cestou od závodní dráhy dojede až do středu závodního města v oblasti Eifel.