Magazín

Audi RS Q8 bude z výroby vyjíždět na pneumatikách Hankook

20210119_Hankooks_UHP_summer_and_winter_tyres_on_Audi_RS_Q8_as_original_equipment4

Výrobce pneumatik Hankook dodává pro nové Audi Q8 své pneumatiky jako součást originální výbavy. Řadu Q této německé automobilky charakterizuje pokrokový design a průkopnické technologie. Sportovní vůz Audi zdůrazňuje sportovnost této řady výkonem 441 kW a zrychlením z 0 na 100 km/h během 3,8 sekundy a s točivým momentem 800 Newton metrů. Výkon Audi RS Q8 s pohonem na čtyři kola a prvky specifickými pro RS je okamžitě patrný.

Tento výkon podtrhují pneumatiky Hankook S1 evo 3 SUV o velikosti 295/40 ZR22 112Y XL AO, které jsou součástí povinné výbavy. Aby byla zajištěna bezpečná jízda i v chladném období, mohou si zákazníci Audi objednat i zimní pneumatiky, i*cept evo 275/40 R22 107V XL AO (vhodné i se sněhovými řetězy), případně o velikosti 295/35 R23 108W XL AO.

„Poskytování originálního vybavení pro Audi se již ve společnosti Hankook stalo tradicí. Zejména modely RS se již delší dobu vybavují pneumatikami Hankook,“ říká Sanghoon Lee, generální ředitel společnosti Hankook Tire Europe. „Je samozřejmě velkou ctí i pro naše vývojové inženýry, když se letní a zimní pneumatiky používají i u špičkových modelů.“

Přečtěte si také:   V Bridgestone vyvinuli speciální sportovní pneumatiky Potenza pro elektrické SUV značky Maserati

„Vytvořit design pneumatik pro velmi sportovní a výjimečné vozy jako je Audi RS Q8 je obzvláště náročné. Jako u ostatních větších modelů řady Q obecně platí, že pneumatiky musí mít vyšší nosnost, která bude zaručena i při vysokých rychlostech,“ vysvětluje Klaus Krause, vedoucí evropského výzkumného a vývojového centra Hankook. „Proto je odolnost konstrukce pneumatiky obzvláště důležitým prvkem. Kromě toho jsme věnovali zvláštní pozornost výkonovým vlastnostem vozidla jak v mokrém, tak v suchém prostředí“.

Ventus S1 evo 3 SUV má výrazně vyšší pevnost boční stěny v porovnání se standardními produkty, a to díky „kuličkovému obalu“ a použití speciálního nylonového materiálu v oblasti bočnice. Dvouvrstvé tělo a použití aramidového kompozitního materiálu snižuje nežádoucí zvýšení valivého obvodu při vysokých rychlostech až o 60 % v porovnání s dříve používaným profilem. Pneumatiky proto mají velmi vysokou jízdní stabilitu a přesnost řízení, a rovněž zvýšenou odolnost kvůli celkové nižší tvorbě tepla. Sportovní a dynamický výkon na suché i mokré vozovce je dále umocněn novým běhounem pneumatiky vyrobeným z vysoce výkonných přírodních pryskyřic. Výsledkem u Ventus S1 evo 3 SUV je dosažení trvale vysoké úrovně výkonu v širokém rozsahu teplot a podmínek. Volitelnou zimní pneumatikou pro Audi RS Q8 je Hankook Winter i * cept evo 2 s asymetrickým dezénem, která několikrát získala vítězné ocenění v testech. Vnější strana běhounu se širokým blokovým dezénem poskytuje lepší jízdní vlastnosti a přesné boční vedení zejména v suchých podmínkách, zatímco vnitřní strana běhounu se zvýšeným počtem blokových hran a drážek běhounu zajišťuje vynikající brzdný a trakční výkon na sněhu, v blátě či rozbředlém sněhu a na mokrých vozovkách.