Pneumatiky Zimní pneumatiky

TÜV SÜD už testuje nové zimní pneumatiky Continental WinterContact TS 870

testovani_pneu_continental_winter_contact_ts_870- (3)

Společnost Continental letos představuje novou zimní pneumatiku WinterContact TS 870 určenou pro pestrou škálu vozidel až po střední třídu. Jedná se o následníka úspěšného a praxí důkladně prověřeného modelu WinterContact TS 860, který získal řadu ocenění od automobilových magazínů. A stejně jako on v sobě spojuje mimořádný výkon v zimním období a vynikající vlastnosti na mokru. Oproti svému předchůdci nabízí WinterContact TS 870 lepší výsledky nejen v oblasti bezpečnosti, ale zaujme také z ekologického hlediska. U nové pneumatiky se nám totiž podařilo snížit valivý odpor a výrazně zvýšit kilometrový výkon.

Mimořádné vlastnosti této nové pneumatiky v chladném počasí nyní potvrdil i nezávislý test, který na žádost společnosti Continental provedla organizace TÜV SÜD v únoru a březnu 2021. Jedním z testovacích vozů byl VW Golf VII s pneumatikami o rozměru 225/45 R17, který je standardem pro celou řadu automobilů. Výrobce prémiových pneumatik se pro tento postup rozhodl s ohledem na opatření, která byla v loňském roce přijata v rámci boje s koronavirovou pandemií a která způsobila zpoždění výroby. „Uvedení na trh bylo třeba odložit,“ vysvětluje Ralf Hoffmann, vedoucí marketingu a rozpočtář náhradní výbavy pro osobní a lehké nákladní automobily v Německu. „Z toho důvodu se pneumatika WinterContact TS 870 pravděpodobně neobjeví v testu zimních pneumatik organizace ADAC pro rok 2021. Abychom navzdory tomuto předpokladu poskytli našim prodejním partnerům i koncovým uživatelům nezávislý a kvalifikovaný důkaz o vynikajících vlastnostech naší nové pneumatiky, pověřili jsme organizaci TÜV SÜD, aby porovnala vlastnosti našeho produktu s největšími konkurenty.“

Přečtěte si také:   Bridgestone Duravis Van Winter ENLITEN: nová zimní pneumatika pro lehké užitkové vozy se představuje

Rozsáhlý testovací program zahrnoval všechny standardní zkoušky na sněhu, na mokru i na suché vozovce a navíc bral v potaz také kritéria jako valivý odpor a hlučnost. Doplňkový test provedený v březnu a dubnu se pak zaměřoval také na kilometrový výkon. Na základě těchto zkoušek pak organizace TÜV SÜD ohodnotila WinterContact TS 870 jako zimní pneumatiku s dokonale vyváženými vlastnostmi. Ve všech testovaných disciplínách nová pneumatika od společnosti Continental určená do chladného počasí obsadila nejvyšší příčky, když získala nejlepší možné hodnocení za brzdění na mokru, handling na mokru i trakci na sněhu.

testovani_pneu_continental_winter_contact_ts_870- (2)

„Nová pneumatika WinterContact TS 870 nabízí ve všech ohledech vyvážené špičkové vlastnosti, na které jsou koncoví uživatelé u zimních pneumatik Continental zvyklí,“ popisuje Hoffmann. „Jsme rádi, že se nám v pravý čas podařilo provést nezávislé testy, které to prokázaly.“

Přečtěte si také:   Goodyear radí, jak lépe zvládat jízdu v zimě. Naučte se, jak se stát v zimě sebejistějším řidičem

Jak vyplývá z testů společnosti Continental, ve srovnání se svým předchůdcem pneumatika WinterContact TS 870 nabízí o 3 procenta kratší brzdnou dráhu na ledu a o 5 procent lepší handling na sněhu. Nová pneumatika Continental WinterContact TS 870 značně vyčnívá také svými záběrovými vlastnostmi na sněhu i na mokru a handlingem na suché vozovce. Kilometrový výkon se zvýšil o 10 procent a valivý odpor doznal snížení o 2 procenta.

Pneumatika WinterContact TS 870 byla vyvinuta pro minivozy a kompaktní vozy jako například VW up!, VW Golf a Citroën C4. Na nových zimních pneumatikách Continental si s nástrahami chladných měsíců bezpečně poradí dokonce i sportovněji laděné kompaktní osobní automobily. Výrobní program zpočátku zahrnuje 21 rozměrů pro ráfek 14 až 17 palců s profilovým číslem 45 až 65 a s šířkou od 175 do 225 milimetrů. Některé modely se navíc vyznačují žebrem pro ochranu ráfku a/nebo označením XL udávajícím vyšší nosnost. Tyto pneumatiky jsou schváleny pro rychlosti až 240 km/h.

zimni_pneu_continental_winter_contact_ts870

Test prováděla společnost TÜV SÜD Product Service GmbH jménem společnosti Continental od února do března 2021. Rozměr pneumatiky 225/45 R17 94 V; Testovací vozidlo mezi jinými VW Golf VII; Testovací lokality: Sníh: Continental Arvidsjaur (S), Arctic Falls Plantskolan (S); Zkoušky na mokru a na suchu: Contidrom, (D), ATP Papenburg (D); Valivý odpor: TÜV SÜD PS Garching (D); Hluk odvalující se pneu: Neubiberg (D); Zpráva č. 713205316-PM.