Magazín

Pneumatiky Bridgestone potvrdily svou rychlost v motocyklovém závodě 8 h Slovakia Ring

Bridgestone potvrdil výjimečné kvality svých pneumatik při své první účasti v závodě vytrvalostního mistrovství světa FIM EWC (Endurance World Championship) na okruhu Slovakia Ring. Motocyklové závodní pneumatiky Battlax prokázaly svou rychlost a spolehlivost řadou skvělých výkonů.

Oba týmy, jimž Bridgestone dodává pneumatiky, YART Yamaha Official EWC Team a F.C.C. TSR Honda Team, překonávaly své soupeře, dokud se kvůli technickým problémům nezačaly v celkovém pořadí propadat.

Tým YART s pneumatikami Bridgestone si hned na začátku kvalifikace zajistil první místo na startu a pak pět hodin vedl závod. Kvůli problému s napínačem řetězu však nabral ztrátu tří kol. I přesto dokázal tým YART dokončit závod na 4. místě a jen těsně mu v EWC uniklo třetí umístění na stupních vítězů v řadě.

Tým TSR si na pneumatikách Bridgestone zajistil třetí místo na startovním roštu, stanovil nejrychlejší čas na kolo v zahřívací fázi (a zároveň tím stanovil i nový traťový rekord), v úvodu závodu bojoval o vedení s týmem YART a dosáhl nejrychlejšího času na kolo v závodě. Technické problémy žel donutily i tým TSR k neplánovaným prostojům v boxech.

Nico Thuy, vedoucí evropské motocyklové divize ve společnosti Bridgestone Europe, stručně uvedl: „Bridgestone opět prokázal, jaký rozdíl mohou na závodním okruhu způsobit pneumatiky. Jsme nadšeni, že týmy Bridgestone dosáhly prvního místa na startu, zajely nejrychlejší kolo v závodě a ustanovily nový traťový rekord na Slovakia Ringu. Rozhodně si nezasloužily smůlu, která je pak postihla. Ale takový je motoristický sport! My se nyní budeme soustředit na velké červencové finále tohoto ročníku mistrovství světa EWC na okruhu Suzuka.“

Pozornost se upírá k poslednímu závodu sezony na okruhu Suzuka

Od začátku roku 2017, kdy se stal Bridgestone partnerem týmu, se tým YART posunul v oficiálním průběžném pořadí mistrovství FIM EWC ze 13. místa na nynější 3. místo a na vedoucí pozici ztrácí pouhých 27 bodů. Finálový závod sezony EWC, 8 h Suzuka, který se uskuteční 30. července, slibuje strhující podívanou, protože jeho vítěz získá 45 bodů!

Přečtěte si také:   Pneumatiky Pirelli pro motorsport FSC debutují ve Velké ceně Formule 1

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů, oznámil svůj návrat do nejvyšší úrovně motocyklových závodů v únoru 2017 a rozhodl se dodávat pneumatiky dvěma týmům v prestižním mistrovství světa ve vytrvalostních závodech FIM EWC (Endurance World Championship): rakouskému týmu YART Yamaha Official EWC Team a týmu F.C.C. TSR Honda.

FIM EWC je mistrovství světa, tvořené pěti závody: dvěma ve Francii a zbývajícími třemi v Německu, na Slovensku a v Japonsku. Závod 8 h Slovakia Ring byl čtvrtým podnikem aktuální sezony, která začala v září 2016 a skončí 30. července 2017 vytrvalostním závodem 8 h Suzuka na japonském závodním okruhu Suzuka.