Testy pneumatik Testy letních pneumatik

Nové pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 si z prvních testů letních pneumatik odnášejí skvělé hodnocení

Foto Goodyear Eagle F1 Asymmetric statická

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 získaly první místo v testu letních pneumatik prestižního časopisu Auto Bild allrad, konkurenci v něm předběhly díky nejkratší kombinované brzdné dráze na suchém i mokrém povrchu. Auto Bild allrad jim složil poklonu také za celkové užitné vlastnosti, dobrou ovladatelnost a přesnost jízdy.

Eagle F1 Asymmetric 5, nejnovější univerzální letní silniční pneumatiky značky Goodyear získaly skvělé doporučení také od časopisů Gute Fahrt, Auto Bild a Auto Bild Sportscars. Všechny ocenily nejnovější přírůstek řady Eagle F1 Asymmetric za vynikající užitné vlastnosti na mokru – zejména brzdné vlastnosti a ovladatelnost.

Eagle F1 Asymmetric 5 ovšem excelovaly i na suchém povrchu. Gute Fahrt klasifikuje jejich ovladatelnost jako prvotřídní. AutoBild zase složil poklonu jejich mimořádnému kilometrovému proběhu a vysoké přesnosti jízdy.

Výsledky testů dokládají, že Eagle F1 Asymmetric 5 poskytují na mokru i na suchém povrchu jedinečné brzdné vlastnosti. Vysoce sofistikovaná směs pneumatik zaručuje dobré užitné vlastnosti na jakéhokoli počasí a dlouhou životnost. Inovativní styčná plocha pneumatik Goodyear zvětšuje kontakt s vozovkou a zkracuje brzdnou dráhu ve srovnání s předchozí oceňovanou generací Eagle F1 Asymmetric 3 o plná 4 % na mokru a o 7 % na suchém povrchu.

S pneumatikami Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 mohou řidiči vydat vstříc něčemu skvělému, protože díky silnější zpětné vazbě je při řízení čeká zážitek komunikativnější a sebevědomější jízdy.


Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 225/45 R17 91Y lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

AutoBild:

Pneu Hodnocení Morko Sucho Off-road Pořadí
GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5 příkladné 1- 2+ 2+ 1.
Continental PremiumContact 6 příkladné 2+ 2+ 2 2.
Hankook Ventus Prime3 K125 příkladné 2 2+ 2+ 3.
Nokian Powerproof příkladné 2+ 2 2+ 4.
Maxxis Premitra HP5 příkladné 2+ 2 2 5.
Bridgestone Turanza T005 příkladné 2 2 2 6.
Toyo Proxes T1 Sport SUV dobré 2- 2 2+ 7.
Nexen N Fera RU 1 dobré 2- 2- 2+ 8.
Cooper Zeon CS8 podmíněně doporučeno 3+ 2- 2+ 9.
CST Medallion MD-A1 nedoporučeno 3- 2- 2 10.
Přečtěte si také:   Nejlepší známky pro pneumatiky Hankook pro elektromobily a letní pneumatiky (2024)