Pneumatiky Nákladní pneumatiky

Nová představuje nákladní pneumatika MICHELIN X Multi Grip do náročných zimních podmínek

MICHELIN X Multi Grip

MICHELIN X Multi Grip je nová řada zimních nákladních pneumatik vyvinutá pro užití v náročných povětrnostních podmínkách. Pneumatiky zajišťují vynikající přilnavost a bezpečnost na zasněžených a mokrých vozovkách, vyšší kilometrový výkon a nižší emise CO2.

Na trhu je již nyní k dispozici nová řada zimních pneumatik MICHELIN X Multi Grip pro nákladní vozidla. Pneumatika byla vyvinuta tak, aby zajišťovala maximální bezpečnost a mobilitu v extrémních zimních podmínkách díky vynikající přilnavosti na silnicích pokrytých sněhem nebo sněhovou břečkou a na mokrém povrchu. Tyto vlastnosti potvrzuje označení 3PMSF. V porovnání s předchozí řadou pneumatik jsou výkony pneumatik MICHELIN X Multi Grip ještě lepší.

Větší bezpečnost po celou dobu životnosti

Inovativní dezén s technologií MICHELIN Regenion, která využívá lamely se samoregenerační schopností, zaručuje vynikající přilnavost pneumatiky po celou dobu její životnosti. Při hloubce běhounu 5 mm je záběr na sněhu lepší o více než 50 % a brzdění na sněhu o 20 %. S hloubkou běhounu 2 mm je boční přilnavost větší o 20 %.

Přečtěte si také:   AZ pneu doporučuje vítěze testů zimních pneu 2023

Pneumatiky MICHELIN X Multi Grip vynikají dobrou přilnavostí na každém typu zimního povrchu – na ledu, sněhu (čerstvém, udusaném i rozbředlém) a mokrých silnicích. Díky tomu jsou ideální pro užívání po celou zimu. Nová řada nákladních pneumatik poskytuje velice dobré výkony i po zbývající část roku, zejména na mokrém povrchu.

Větší kilometrový výkon

Díky delší kilometrové životnosti, neměnné přilnavosti po celou dobu životnosti a vysoké odolnosti dezénu představuje pneumatika MICHELIN X Multi Grip ekonomicky atraktivní řešení. Kilometrový výkon nové řady se zvýšil o více než 10 % u pneumatik na řídicí nápravě3 a o více než 30 % u pneumatik na hnací nápravě4. Možnost prořezání a protektorování ještě více prodlužuje životnost pneumatiky a pomáhá snižovat náklady na kilometr.

Nižší valivý odpor pro větší úsporu paliva

Valivý odpor nové řady pneumatik Michelin byl snížen až o 10 %5. U tahače vybaveného pneumatikami 385/65R22,5 MICHELIN X Multi Grip Z a 315/80R22,5 MICHELIN X Multi Grip se může spotřeba paliva snížit o 0,6 l na 100 km, což představuje úsporu paliva ve výši 574 eur ročně a snížení emisí CO2 v průměru o 1,5 tuny ročně6 v počáteční fázi užívání pneumatik.

Použití nové řady pneumatik MICHELIN X Multi Grip umožňuje nákladním vozovým parkům snížit:

  • provozní náklady díky nižší ceně za kilometr;
  • emise CO2 na každý ujetý kilometr a tím i dopad na životní prostředí.
Přečtěte si také:   Bridgestone uvádí na trh novou generaci zimní pneumatiky Blizzak 6 ENLITEN

Nová řada pneumatik vděčí za své vysoké výkony kombinaci čtyř inovativních, patentovaných technologií:

  • INFINICOIL – Nepřetržité ocelové lanko o délce až 400 metrů po celém obvodu pneumatiky zvyšuje stabilitu pneumatiky po celou dobu její životnosti. Pneumatiky s technologií INFINICOIL jsou měřítkem vynikající odolnosti a zajišťují vám větší počet ujetých kilometrů.
  • POWERCOIL – Nová generace robustnějších ocelových kordů zajišťuje větší odolnost před oxidací a zvyšuje odolnost kostry.
  • DURACOIL – Nylonová tkanina ovinutá kolem patky místo pryže zvyšuje stabilitu a odolnost oblasti patky. Umožňuje zvýšit index nosnosti pneumatiky a její protektorovatelnost.
  • REGENION – 3D dezénové bloky vytvořené vulkanizací mají samoregenerační schopnost a zaručují spolehlivou přilnavost po celou dobu životnosti pneumatiky a ve všech jízdních podmínkách.

Rozměry nové řady pneumatik Michelin dostupné od 1. července 2021:

  • řídicí náprava: MICHELIN X Multi Grip Z 385/65 R 22,5 a MICHELIN X Multi Grip Z 385/55 R 22,5;
  • hnací náprava: MICHELIN X Multi Grip D 315/80 R 22,5 a MICHELIN X Multi Grip D 315/70 R 22,5.

Rozměry dostupné od 1. července 2022:

  • řídicí náprava: MICHELIN X Multi Grip Z 315/80 R 22,5, MICHELIN X Multi Grip Z 315/70 R 22,5 a MICHELIN X Multi Grip Z 295/80 R 22.5;
  • hnací náprava: MICHELIN X Multi Grip D 295/80 R 22,5.