Magazín

Nová kolekce pneumatik Pirelli pro Porsche 911: výkon inspirovaný motorsportem

Pirelli P Zero Trofeo RS

Dlouhodobá spolupráce mezi značkami Pirelli a Porsche vyústila v další sady nových sportovních pneumatik pro ikonický model 911 od stuttgartského výrobce – P Zero Trofeo RS a P Zero Corsa pro Porsche 911 GT3 RS a P Zero Trofeo R a P Zero Corsa pro model 911 GT3. Nové pneumatiky jsou navrženy tak, aby nabízely bezpečnou a příjemnou jízdu na silnici i na trati.

Nejvýkonnější produkt v řadě Pirelli, P Zero Trofeo RS, byl navíc nedávno označen za nejlepší polozávodní pneumatiku pro jízdu na trati německým časopisem Auto Bild Sportscars, který porovnával několik pneumatik na modelu 911 GT3 RS.

Přečtěte si také:   Pirelli rozšiřuje nabídku Elect o dvě nové pneumatiky P Zero pro Porsche Taycan

Porsche 911 GT3 RS – od prvního kola naplno

Při vývoji pneumatik představovalo Porsche 911 GT3 RS hned několik technických výzev. „Pneumatiky musely zlepšit charakteristiky vozu na silnici, ale také dosahovat výkonu blízkého závodnímu autu s ohledem na extrémní aerodynamiku a lehkost vozidla. Tyto zcela opačné požadavky splňují dvě nové speciální sady pneumatik Pirelli,“ říká Zdeněk Vacl, marketingový ředitel Pirelli pro Českou republiku.

Pirelli P Zero Trofeo RS_Porsche 911 GT3 RS

P Zero Trofeo RS je polozávodní pneumatika navržená pro vysoký výkon na okruhu, zatímco P Zero Corsa je více orientovaná na silniční jízdu. Pneumatika Pirelli P Zero Trofeo RS pro Porsche 911 GT3 RS má ještě širší funkční záběr než Pirelli P Zero Trofeo R, která vychází hlavně ze zkušeností Pirelli na nejvyšších úrovních světového motorsportu. Obě pneumatiky jsou dostupné v rozměru 275/35R20 a 335/30 R21.

Nová pneumatika umožňuje řidičům jet na hranici možností na závodní trati již od prvních kol díky rychlé schopnosti zahřátí, která nabízí okamžitou přilnavost. „Odolává také namáhání i během nejnáročnějších jízd díky snížené míře opotřebení. Toho je dosaženo zesílenou vnitřní strukturou, která poskytuje oporu i při významném aerodynamickém zatížení, a dezénem optimalizovaným pomocí virtuální simulace a speciálních materiálů odvozených ze směsi pro asfaltové rallye,“ vysvětluje Vacl. Kromě působivého výkonu na suchu umožňuje P Zero Trofeo RS bezpečnou jízdu i za mokra.

Přečtěte si také:   Pirelli dodává pneumatiky P Zero Corsa a P Zero Trofeo RS pro nové Audi RS 4 Avant Edition 25 years

Pirelli P Zero Trofeo R dosahuje vrcholu s Porsche 911 GT3

Z technologií a postupů zrozených ve světě motorsportu pochází i Pirelli P Zero Trofeo R pro Porsche 911 GT3. Je to pneumatika, která se vyvíjela neustále a svého vývojového vrcholu dosáhla v této poslední verzi věnované Porsche. Ta také sloužila jako základ pro P Zero Trofeo RS aplikované na 911 GT3 RS. Obě pneumatiky, Pirelli P Zero Trofeo R a Pirelli P Zero Corsa pro 911 GT3, jsou dostupné v rozměrech 255/35 R20 a 315/30 R21.