News

Jak najít nejlevnější povinné ručení? Jde to během 5 minut

kia_sorento

Jako řidiči jistě dobře víte, že máte povinnost mít pro svoje vozidlo sjednané povinné ručení. Chcete-li ušetřit, je dobré využívat internet, kde si snadno vyberete z aktuální nabídky tuzemských pojišťoven. Jak lehce a hlavně rychle najít nejlevnější povinné ručení?

Pro nejlevnější povinné ručení se už dávno nechodí na pobočku

Ještě před několika lety si musel člověk nejprve doma sednout a projít si weby všech pojišťoven zvlášť, pakliže chtěl najít povinné ručení levnější, než jaké měl uzavřené doposud. Bylo to poměrně časově náročné, ne každý si tak zvolil vhodnou nabídku. Dnes už se nejlevnější povinné ručení zdaleka nehledá tak obtížně, a to zejména díky specializovaným webům, které umožňují provedení porovnání produktů. Díky tomu můžete mít povinné ručení levnější, aniž byste museli chodit někam na pobočku pojišťovny. Nejenže si totiž provedete samotné srovnání, ale máte možnost online rovnou uzavřít smlouvu. Obratem pak na email dostanete dočasnou zelenou kartu, přičemž ta fyzická vám přijde během několika dní poštou na vámi zvolenou adresu.

Na co si dát pozor při výběru levného povinného ručení?

Pakliže hledáte pro povinné ručení nejlevnější nabídku, máte možnost si ji najít online díky srovnávačům během 5 minut v klidu a pohodlí domova, stačí k tomu mít počítač a připojení k internetu. Při výběru je však leckdy dobré si všímat nejen ceny, ale také služeb, jež jsou vám v rámci smlouvy k dispozici. Skutečně levné povinné ručení se často pozná nejen dle atraktivní ceny. Mnohdy se vyplatí dát pár korun navíc, kdy pak v rámci smlouvy o povinném ručení u vybrané pojišťovny získáte třeba servis vozidla, nadstandardní asistenční služby apod. V konečném důsledku se pak takováto pojistka může vyplatit více, než když zvolíte povinné ručení s naoko nejnižší cenou, u něhož však dostanete jen základní služby. Na to je vždy dobré myslet.