Život řidiče

Jak se dá provést výpověď povinného ručení?

Jako majitelé motorového vozidla jistě dobře víte, že pakliže s vaším automobilem (potažmo motocyklem a dalšími stroji) chcete jezdit po veřejných komunikacích, musíte mít za zákona sjednané povinné ručení. Pokrývá případné škody, jež způsobíte jiným účastníkům silničního provozu. Co ale dělat, když se rozhodnete ukončit stávající smlouvu se svojí pojišťovnou?

Vypršení platnosti

Existuje hned několik situací, kdy se může informace o tom, jak podat výpověď smlouvy povinného ručení, hodit. Nejčastěji vám zkrátka povinné ručení skončí, respektive vyprší platnost aktuální smlouvy. Zde je vhodné zmínit, že se tato smlouva automaticky obnovuje. Pakliže tedy chcete například změnit pojišťovnu a podat výpověď povinného ručení u stávající společnosti, musíte jí to alespoň 6 týdnů před koncem smlouvy dát písemně vědět.

Vyřazení z evidence motorových vozidel a změna vlastníka

Poměrně častým jevem bývá výpověď povinného ručení z toho důvodu, že vyřazujete vozidlo z evidence, případně váš automobil prodáváte a mění tedy vlastníka. U změny vlastníka nastává výpověď zasláním kopie o prodeji, jestliže svůj vůz likvidujete a není již důvod platit povinné ručení, je na místě zaslat pojišťovně patřičný záznam o vyřazení vozidla z evidence. V tomto ohledu využijte pro výpověď povinného ručení vzor, usnadníte si práci a ušetříte spoustu času.

Srovnání povinného ručení

Přechod od jedné pojišťovny k druhé je dobré si důkladně rozmyslet. Je nepochybně praktické si provést pro povinné ručení srovnání. Lze tak udělat online, kdy si jednoduše na specializovaných webových stránkách zadáte potřebné parametry. Následně vám web zobrazí nejvýhodnější nabídky. Díky tomu se dá ušetřit nemalé množství finančních prostředků. Leckdy totiž majitelé motorových vozidel platí zbytečně drahou pojistku.