Magazín

Pojištění auta není není radno odbýt pouze povinným ručením

test-volkswagen-arteon-shooting-brake-20-tdi-147kw (3)

V případě, že vlastníte motorové vozidlo, tedy nejčastěji osobní automobil, jistě dobře víte, že máte zákonnou povinnost sjednat si pojištění, konkrétně povinné ručení. Existují však i další možnosti, jak se pojistit, jež sice nejsou povinné, rozhodně je ale praktické si je sjednat.

Povinné ručení jako nejdůležitější pojištění auta

Zákon jasně stanovuje, kdy je nezbytné uzavřít povinné ručení. Toto pojištění auta musíte mít vždy, jakmile s vaším motorovým vozidlem chcete vyjíždět na veřejné komunikace, kde samozřejmě hrozí vznik dopravních nehod a dalších situací, u nichž se objevují škody. Zákonné pojištění vozidla má krýt škody, které v případě dopravní nehody způsobíte jinému. Jde přitom jak o škodu na vozidle, tak o škodu na zdraví, což se leckdy vzájemně nevylučuje.

Bez povinného ručení se vystavujete nejen riziku vysokých plateb v okamžiku, kdy někomu způsobíte škodu na vozidle či majetku, ale musíte se připravit i na případné obrovské výdaje, jestliže dalším osobám způsobíte újmu na zdraví. Kromě toho samozřejmě počítejte ze sankcemi ze strany Policie ČR a správních orgánů.

Doplňková pojištění vozidla

Kromě povinného ručení je nepochybně dobré si vyřídit také havarijní auto pojištění. V tomto případě jsou vám poté kryty škody na vašem vozidle, způsobíte-li dopravní nehodu. Zpravidla funguje na bázi spoluúčasti.

Přečtěte si také:   Goodyear spolupracuje na konceptu Opel Experimental. Dodává na něj pneumatiky

Výhodou je, že se dnes dá prakticky kompletně vyřídit pojištění auta online. Nemusíte chodit nikam na pobočky pojišťoven, z domova si lze navíc velmi snadno provést srovnání jednotlivých nabídek, takže máte šanci zvolit si nejvhodnější řešení.

Pojišťovny nabízejí také další produkty. Jedná se třeba o pojištění skel apod. Obecně se dá říci, že pojištění auta se určitě vyplatí sjednat v co největší šíři. Zamezíte pak zbytečným nákladům navíc. Pojistné přitom nestojí nijak horentní sumy, takže vás finančně nezruinuje.