Magazín

Goodyear dodává pneumatiky pro originální výbavu elektromobilu Renault Mégane E-TECH Electric

renault-megane-e-tech-goodyear-1

Francouzská automobilka Renault si pro svůj zcela nový plně elektrický vůz Mégane E-TECH Electric vybrala řadu pneumatik Goodyear.

Jako originální výbava modelu Mégane E-TECH Electric budou sloužit čtyři různé modely a rozměry pneumatik Goodyear. V letní sezóně to budou pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 o rozměru 195/60R18; ve větším rozměru 215/45R20 to díky jejich velmi nízkému valivému odporu 5,7 kg/t a precizní ovladatelnosti budou pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance. V obou rozměrech budou jako celoroční varianta zájemcům k dispozici také pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3. Díky tak širokému výběru budou přibližně tři čtvrtiny všech vozů Mégane E-TECH Electric přímo z výroby vyjíždět na pneumatikách Goodyear.

Výrobu nového modelu Renault v závodě ElectriCity v severofrancouzském Douai zahájil loni v listopadu, pneumatiky mu Goodyear dodává od začátku roku. Vůz je vybaven elektromotorem o hmotnosti pouhých 145 kilogramů, který společně vyvinula aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. V závislosti na specifikaci motor nabízí výkon 96 kW (130 k) nebo 160 kW (218 k). Vůz obsahuje nejtenčí baterii na trhu. S výškou pouhých 110 milimetrů ji Renault mohl snadno těsně propojit s použitou platformou CMF-EV a snížit tak celkovou výšku nového vozu. Baterii nabízí ve dvou provedeních – s kapacitou 40 kWh pro dojezd až 300 kilometrů (WLTP) nebo s 60 kWh pro dojezd 470 kilometrů.

https://auto-mania.cz/prvni-jizda-renault-megane-e-tech-100-elektricky-prekvapil-komfortem-a-spotrebou/

Goodyear dodává pneumatiky EfficientGrip Performance jako originální výbavu již také na vozy Renault Captur a Eagle F1 Asymmetric 3 na vozy Espace. Nové dodávky originální výbavy pro vozy Mégane E-TECH Electric tak dále upevňují pevné spojenectví společnosti Goodyear s francouzskou značkou.

Označení „R“ na bočnici všech čtyř vybraných pneumatik Goodyear pro Mégane E-TECH Electric potvrzuje, že si Renault pneumatiky speciálně sám vybral a schválil. Kromě toho jsou označeny také symbolem technologie pro vozy s elektrickým pohonem (Electric Drive Technology, EDT) společnosti Goodyear. Logo EDT je umístěno na bočnicích každé originální pneumatiky Goodyear určené pro elektromobily a dokládá, že pneumatiky zahrnují řadu technologií vyvinutých pro uspokojení specifických potřeb elektromobilů z prvovýroby konkrétní značky.

Goodyear EfficientGrip Performance představují pro elektromobily, jako je Mégane E-TECH, ideální letní pneumatiky, protože spojují nízký valivý odpor, vynikající přilnavost za mokra a kratší brzdnou dráhu, což společně zajišťuje vynikající užitné vlastnosti a vysokou efektivitu. Pneumatiky EfficientGrip Performance 2 všechny tyto vlastnosti posouvají ještě dál, protože se při jejich vývoji podařilo dále prodloužit jejich kilometrový proběh a zkrátit brzdnou dráhu. Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 jsou jako celoroční výbava navrženy tak, aby zajišťovaly výkonnost na nejvyšší úrovni během celého roku a poskytovaly vynikající užitné vlastnosti na mokru, suché i sněhem pokryté vozovce.

Přečtěte si také:   Nové zimní pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance 3 se představují

Hans Vrijsen, výkonný ředitel úseku osobních pneumatik pro prvovýrobu společnosti Goodyear v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, k tomu uvedl: „Naše řady EfficientGrip Performance a Vector 4Seasons nabízejí osvědčené pneumatiky, na něž jako na originální výbavu spoléhají přední výrobci. Proto nás těší, že si je Renault vybral i pro svůj nový perspektivní model Mégane E-TECH Electric. Pneumatiky Goodyear již využívá celá řada elektromobilů. V roce 2021 bylo více než 80 % nově získaných dodávek pro prvovýrobu v kategorii elektromobilů nebo hybridních vozidel. Do budoucna hodláme nadále těsně spolupracovat s předními výrobci, abychom jim pomáhali vyvíjet nové generace jejich elektromobilů, vozů se spalovacím motorem i hybridních vozidel.“

renault-megane-e-tech-goodyear-3