Magazín

Continental získal ocenění Výrobce pneumatik roku 2022 a dvě ceny za design Red Dot a iF DESIGN

Mezinárodní obchodní magazín Tire Technology International (TTI) udělil společnosti Continental ocenění Výrobce pneumatik roku 2022 za přetrvávající snahu o inovativní návrhy, zlepšování technologií a trvalou udržitelnost. Kromě toho Continental dokázal, že pneumatiky mohou dosahovat výjimečnosti také v oblasti designu. Nová pneumatika SportContact™ 7 vyhrála dvě z nejprestižnějších mezinárodních designových ocenění – Red Dot Award a iF DESIGN AWARD.

Ocenění TTI za inovaci a excelentnost jsou považována za nejdůležitější ve svém odvětví, udělují se za novinky v celosvětovém vývoji a pokroku v technologii pneumatik. Mezinárodní porota, složená z více než dvaceti novinářů a předních odborníků z odvětví, se v tomto roce zaměřila na technologické inovace, na další zlepšování bezpečnosti a trvalé udržitelnosti produktů. Ročník 2022 je pro společnost Continental rokem hattricku. Podařilo se mu posbírat už třetí vítězství v ocenění Výrobce pneumatik roku z dosavadních osmi ročníků této ceny.

Přečtěte si také:   Bridgestone podporuje prvotřídní výkony na Letních olympijských a paralympijských hrách 2024 v Paříži svými pneumatikami a dalšími plněními

„Porota byla zaujata množstvím pokroků, dosažených společností Continental během uplynulého roku: například ContiRe.Tex, pneumatika Extreme E druhé generace, vynikající škála výzkumných spoluprací,  pneumatika Conti GreenConcept a mnoho dalších. Závazek společnosti Continental k inovacím a trvalé udržitelnosti ji dělá ještě víc hodnou tohoto ocenění,“ uvedl Matt Ross, šéfredaktor magazínu Tire Technology International. „Je pro nás velkou poctou být letošním Výrobcem pneumatik roku. Motivuje nás to pokračovat v námi zvolené cestě – neustále investovat do vývoje našich pneumatik a významně přispívat k bezpečné a úsporné mobilitě šetrné k životnímu prostředí,“ reagoval Bernd Korte, viceprezident pro vývoj platforem a industrializaci společnosti Continental Tires.

Renomované ocenění Red Dot Award za produktový design

Sportovní pneumatika Continental SportContact 7 přesvědčila světové odborníky na design a v konkurenci téměř 11 000 přihlášených produktů z šedesáti zemí získala mezinárodní designové ocenění Red Dot Award v kategorii Produktový design.

„Během tohoto ročníku soutěže jsem byl obzvlášť ohromený nepřehlédnutelným důrazem na kreativitu oceněných produktů. Fakt, že stále vznikají designy, které překvapí svou formou a funkčností, považujeme za působivé a chvályhodné,“ zhodnotil cenu Dr. Peter Zec, zakladatel a CEO Red Dot.

Přečtěte si také:   Test letních pneumatik 215/55 R17 podle ADAC (2024)

Ocenění iF DESIGN AWARD v kategorii Automobily/Vozidla

SportContact 7, novinka na trhu, získala tento rok i ocenění iF DESIGN AWARD v disciplíně Produkt v kategorii Automobily/Vozidla. Ocenění iF DESIGN AWARD každoročně uděluje nejstarší nezávislá designová organizace na světě – iF International Forum Design GmbH. Pneumatika SportContact 7 přesvědčila 132 členů nezávislé mezinárodní odborné poroty hlavně svojí inovativní formou a funkčností. Porotci vybírali výherce z téměř 11 000 přihlášek z 57 zemí.

Během vývoje pneumatiky SportContact 7 se experti na design zaměřili hlavně na vývoj spolehlivé „další generace“ z řady úspěšných pneumatik SportContact a sladění s designem moderních sportovních aut. „Jsme šťastní, že naše sportovní vlajková loď přesvědčila svojí funkčností fanoušky pneumatik a oceněním i odborníky na design z celého světa. Tím vyjádřili uznání naší práci,“ uzavřel Enno Straten, vedoucí pro strategie, analytiku a marketing náhradních pneumatik společnosti Continental pro region EMEA.

Přečtěte si také:   Nová pneumatika Continental ContiAttack SM 2 nabízí vysoký kilometrový výkon pro silnice i závodní tratě

Oceněné pneumatiky v České republice

Vývoj všech oceněných pneumatik probíhal sice v Německu, ale samotné produkty mají blízko i k České republice. Sportovní řada pneumatik SportContact se vyrábí otrokovickém závodu Continental Barum a pláště ContiRe.Tex, které využívají polyesterových vláken z recyklovaných PET lahví, jsou od května k dostání na českém trhu.