Testy pneumatik Testy letních pneumatik

AutoBild: Pneumatika Continental PremiumContact 6 byla vyhodnocena jako příkladná a získala titul „Eco-Champion“ (225/45 R17)

Continental PremiumContact 6
Continental PremiumContact 6

V testu letních pneumatik časopisu AutoBild byla pneumatika PremiumContact 6 od společnosti Continental oceněna jako „příkladná“ a získala titul „Eco-Champion“. Novináři otestovali celkem 50 různých pneumatik o rozměru 225/45 R 17 od evropských, amerických i asijských výrobců. Testovacím vozem bylo BMW řady 1. Při celkovém hodnocení výkonu pneumatiky PremiumContact 6 odborníci AutoBild z Hamburku označili tuto pneumatiku jako „prémiovou, nabízející vyvážený a bezpečný handling na mokrých silnicích, krátkou brzdnou dráhu na mokru i na suchu, nízký valivý odpor, vysoký kilometrový výkon a celkově dobrou ekonomiku provozu“.

AutoBild provedl tento nejkomplexnější test pneumatik na světě ve dvou částech: V první části byly testované pneumatiky podrobeny zkouškám brzdění za sucha a za mokra. Prvních 20 produktů se kvalifikovalo pro druhou část zahrnující další testy prováděné také na mokrých a suchých vozovkách. Celkově test hodnotil celkem jedenáct různých kritérií.

Continental PremiumContact 6 je letní pneumatika pro osobní automobily kompaktní a vyšší třídy. Sortiment aktuálně zahrnuje 120 variant schválených pro rychlosti až do 300 km/h.

Názevbrzdná dráha sucho (m)brzdná dráha mokro (m)místo
GoodYear Eagle F1 Asymmetric 534,728,81.
Michelin Pilot Sport 434,229,62.
Hankook Ventus S1 evo3 K12735,228,73.
Pirelli P ZERO35,128,94.
Nokian WetProof35,229,75.
Falken Azenis FK51036296.
Kenda KR41 Emera A134,930,37.
Continental PremiumContact 635,829,98.
Vredestein Ultrac Vorti35,330,89.
Bridgestone Turanza T00535,630,910.
Dunlop SP Sport MAXX RT235,431,411.
Fulda SportControl 235,13212.
Firestone Roadhawk35,23213.
Apollo Aspire XP36,33114.
Kleber Dynaxer UHP35,932,115.
Yokohama Advan Fleva V70135,232,916.
Sava Intensa UHP 235,732,817.
Kumho Ecsta PS7137,131,618.
Toyo Proxes T1 Sport37,131,719.
Maxxis Premitra HP536,333,220.
Uniroyal Rainsport 337,432,321.
Goodride Sport SA-3736,333,522.
General Altimax Sport37,332,723.
Federal Evoluzion ST-13733,424.
Avon ZV735,335,125.
GT radial Sport Active36,234,826.
Linglong Green-Max37,733,327.
Mabor Sport-Jet 336,834,428.
Cooper Zeon CS837,334,329.
Semperit Speed-Life 237,234,730.
BF Goodrich g-Grip36,53631.
Gislaved Ultra Speed38,234,332.
CST Medallion MD-A138,134,833.
Tomason Sportrace37,835,234.
Dayton Touring 23736,135.
Matador MP47 Hectorra 337,935,236.
Barum Bravuris 3 HM38,734,537.
Kormoran UHP36,237,138.
Nankang Sportnex AS-2+37,635,939.
Tigar UHP36,337,440.
Imperial Ecosport 237,137,241.
Paxaro Summer Performance39,934,742.
Firemax FM60137,437,343.
Laufenn S Fit EQ37,537,544.
Zeetex HP200038,736,445.
Viking Pro Tech HP38,936,546.
Neolin Neosport40,335,647.
Sailun Atrezzo ZSR37,938,248.
Cratos CatchPassion37,638,649.
Mazzini Eco60739,736,850.
Tyfoon Successor 539,137,651.
Milestone Greensport39,53852.
Star Performer TNG UHP-13939,453.