Magazín

Víte, jak ušetřit na havarijním pojištění?

nehoda-pojistna-udalost

Každý jistě moc dobře ví, že povinné ručení je dáno zákonem, kdežto havarijní pojištění je dobrovolnou službou. Pokud se rozhodnete pojistit si nové nebo postarší vozidlo měli byste vědět, kde všude lze ušetřit za havarijní pojištění. Takových oblastí je totiž více než dost.

Začněte uzavřením smlouvy na internetu

První úspora může přijít v okamžiku, kdy si sjednáte havarijní pojištění na internetu. Odpadá jakákoliv práce a komunikace s pracovníkem pojišťovny, což se pozitivně promítá do cenových nákladů. Některé pojišťovny takto prezentují slevy ve výši 15 % až 25 %.

Další možnost úspory je tehdy, když havarijní pojištění uzavřete u stejné pojišťovny, jako povinné ručení. A jak jinak než online.

Správné nastavení havarijního pojištění

Abyste platili skutečně adekvátní částku za havarijní pojištění, je třeba věnovat čas nastavení této služby. Dobře si rozmyslete, jaká rizika chcete tímto pojištěním pokrýt. Vsaďte na ta reálná, která vás skutečně ohrožují a k tomu přidejte i odpovídající spoluúčast. Čím nižší bude, tím více zaplatíte za havarijní pojištění.

Do ceny tohoto pojištění se promítá také fakt, jak moc máte zabezpečené vozidlo. Každý další systém nebo prvek snižuje cenu havarijního pojištění.

Čas od času obnovte smlouvu

Vzhledem k tomu, že havarijní pojištění se vztahuje na reálnou cenu vozidla, která postupem času klesá, je vhodné obnovovat smlouvu. Cenotvorba pojišťoven se navíc mění, takže se vyplatí využít online srovnávačů k opětovnému nalezení havarijního pojištění, ideálně v kombinaci s povinným ručením. Čím více nabídek tohoto pojištění porovnáte, tím větší máte šance na celkovou úsporu.

Přečtěte si také:   Goodyear spolupracuje na konceptu Opel Experimental. Dodává na něj pneumatiky

Nakonec přijde vhod zmínit ještě jedna rada ovlivňující cenu havarijního pojištění. Je to jízda bez nehod, díky které dochází k navyšování vašich bonusů.