Alu kola

RONAL GROUP vstupuje do svého jubilejního roku, slaví 50 let

ronal

Skupina RONAL GROUP slaví letos 50. výročí své existence. Tyto kulatiny oslaví různými akcemi na všech pobočkách po celém světě. Středobodem narozeninových oslav společnosti je více než 8000 zaměstnankyň a zaměstnanců, kteří se s upřímnou vášní ve významné míře podílejí na úspěchu celého podniku.

Společnost RONAL založil v roce 1969 Karl Roland Wirth ve Walldorfu (Německo); o rok později vznikl ve Forstu (Německo) první závod, který se specializoval na výrobu litých disků z lehkých kovů. Již v roce 1971 získala společnost RONAL první přímou zakázku od výrobce automobilů. V průběhu uplynulých desetiletí se koncernu RONAL GROUP dařilo díky svým věrným zákazníkům průběžně růst a postupně se etablovat na trhu se svými dalšími a dalšími výrobními pobočkami v různých zemích. V současnosti pro společnost RONAL GROUP pracuje více než 8000 zaměstnankyň a zaměstnanců v několika dceřinných společnostech po celém světě, ať již v administrativě, nebo ve výrobě. Vedle toho koncern RONAL GROUP vyrábí ve dvou pobočkách vlastní nástroje a provozuje v závodu RONLOG GmbH i vlastní centrální logistické centrum pro své produkty. Teprve na konci roku 2018 bylo vytvořeno také vlastní inovační středisko jakožto samostatná společnost RONAL Technologie GmbH, ve které se v brzké době chystá výzkum technologií, materiálů a produktů budoucnosti a vývoj nových řešení, s jejichž pomocí bude koncern RONAL GROUP spoluvytvářet podobu mobility pro budoucí roky – to vše pro upevnění přední pozice této společnosti v oblasti moderních technologií.

RONAL GROUP_50-let-oslava

Kromě již uvedených činností se společnost RONAL GROUP zabývá podle principů své koncepce PLANBLUE již mnoho let také svou odpovědností vůči budoucím generacím. Vývoj trvale udržitelných produktů, jako například disku RONAL R60-blue, šetrné využívání zdrojů, snižování emisí CO2 a dále konání různých akcí typu ‚Bike2RONAL‘ pro zaměstnankyně a zaměstnance jsou jen některé z aspektů podnikové koncepce trvalé udržitelnosti, přičemž tato koncepce prochází nadále průběžným rozvojem.

Ke svým kulatým narozeninám si koncern RONAL GROUP vymyslel navíc něco zcela mimořádného v podobě pozlacené varianty svého oblíbeného, kultovního disku RONAL R50 AERO – ten byl poprvé představen na výstavě Essen Motor Show 2018 a bude k dostání na trhu od začátku roku 2019.