Magazín

Nokian Tyres slaví otevření své první továrny v USA

Near_Drone_Shot

Nokian Tyres slaví oficiální otevření své výrobní továrny v severoamerickém městě Dayton, které se nachází ve státě Tennessee. Komplex o rozloze 830 000 stop čtverečních (77 000 metrů čtverečních) představuje jedno z nejmodernějších zařízení na výrobu pneumatik na světě.

Jakmile továrna dosáhne své plné kapacity, bude zde společnost Nokian Tyres uplatňovat své hodnoty z hlediska bezpečnosti a udržitelnosti při výrobě přibližně čtyř miliónů pneumatik ročně. V plném stavu bude továrna zaměstnávat až 400 pracovníků. Továrna je v současnosti ve zkušební výrobní fázi a bude připravena vyrábět pneumatiky pro komerční užití na počátku roku 2020.

Nokian Tyres si stanovil cíl zdvojnásobit během pěti let své severoamerické prodeje.

„Slavnostní otevření továrny v Daytonu představuje klíčový milník v našem růstu,“ říká Hille Korhonen, prezidentka a generální ředitelka společnosti Nokian Tyres. „Náš tvrdě pracující mezinárodní tým uvedl vizi společnosti ve skutečnost díky neúnavné týmové práci a my jsme nadšení, že můžeme oslavit jeho úspěch. Severoamerická továrna zajišťuje vynikající vztahy s našimi zákazníky, protože nabízí bezpečné a udržitelné produkty, které jsou uzpůsobené potřebám severoamerických spotřebitelů.“

Společnost Nokian Tyres, která byla založena ve Finsku, kde má rovněž své hlavní sídlo, vynalezla zimní a celoroční pneumatiku. V současnosti vyrábí v továrnách ve Finsku a v Rusku prémiové produkty ve všech hlavních segmentech pneumatik pro osobní vozidla, včetně celoročních pneumatik. Cílem výstavby továrny v Daytonu je uspokojit rostoucí poptávku na severoamerickém trhu a chopit se příležitostí na trhu celoročních pneumatik.

Nová továrna v Daytonu je výsledkem nepřetržité spolupráce mezi severoamerickým vedením, odborníky z Finska a Ruska, stavebníky, pracovníky provádějícími montáž zařízení a nadšenými prvními místními zaměstnanci, kteří všichni usilují o výrobu těch nejbezpečnějších a nejudržitelnějších pneumatik na kontinentu.

Nokian Tyres bude v továrně dodržovat přísné normy udržitelnosti a omezí na minimum množství odpadů a emisí. Na parkovišti budou instalovány solární panely a společnost bude recyklovat přebytečné materiály, které vzniknou jako vedlejší produkt výroby. Solární panely na parkovišti budou vyrábět 3 megawatty elektřiny, která se bude dále používat v továrně. V září byla společnost již potřetí v řadě zařazena do indexu udržitelnosti DJSI, do kterého je zahrnuto pouze 10 % nejudržitelnějších společností na celém světě.

Přečtěte si také:   Goodyear pokračuje ve sponzorství Goodyear FIA ETRC se zcela novou specifikací pneumatik

Ekologicky šetrná továrna bude vyrábět sezónní i celoroční pneumatiky, které uspokojí rostoucí poptávku spotřebitelů po těchto produktech. Umožní rovněž efektivněji dodávat zákazníkům produkty společnosti. Továrna pomůže společnosti Nokian Tyres pomocí celosvětové výrobní sítě uspokojit potřeby zákazníků v jiných regionech, uvolnit kapacitu pro uzpůsobení produktů těmto trhům a lépe reagovat na jejich potřeby.

Admin_Building_High