Magazín

Nokian Tyres byla zařazena do indexu udržitelnosti DJSI

Nokian-factory-summer-2015

Společnost Nokian Tyres byla již potřetí v řadě zařazena do Dow Jonesova světového indexu udržitelnosti DJSI. Společnost byla rovněž vybrána pro přísněji definovaný evropský index DJSI.

Ve 20 z 21 kritérií, která byla hodnocena v roce 2019, bylo skóre společnosti Nokian Tyres vyšší, než byl průměr v sektoru automobilových komponentů.

„Jsme hrdí na to, že jsme zařazeni mezi 10 % celosvětově nejudržitelnějších společností. Udržitelný rozvoj tvoří základ všech našich činností a značky Nokian Tyres. Jsme hrdí na toto uznání a celý náš tým po celém světě pokračuje v dosahování cílů, které jsme si stanovili pro naši práci z hlediska udržitelnosti,“ říká Hille Korhonen, prezidentka a generální ředitelka společnosti.

Nokian Tyres usiluje o to, být lídrem v oblasti udržitelnosti tím, že nepřetržitě pracuje na lepší firemní udržitelnosti ohledně produktů i pracovních činností. V květnu 2018 se společnost Nokian Tyres připojila k iniciativě Science Based Targets, jejímž cílem je splnit klimatické cíle pařížské dohody.

Splnili jsme náš cíl snížit emise CO2 spojené s pneumatikami snížením valivého odporu průměrně o 7 % (v porovnání s rokem 2013) v časovém předstihu. Smyslem této odhodlané práce je zvýšit ekologičnost produktů a přitom zachovat jejich maximální bezpečnost.

„Naše nová továrna v USA představuje další důkaz udržitelnosti: bezpečnost na pracovišti a ohleduplnost k životnímu prostředí jsou prioritami již od fáze výstavby továrny,“ říká H. Korhonen.

Nokian Tyres bude pokračovat ve firemní udržitelnosti. Společnost chce jít příkladem pro celé odvětví pneumatik a přispět k vytvoření přidané hodnoty pro jednotlivce, ekonomiku i životní prostředí.

Seznam celosvětově nejvíce udržitelných společností – včetně Nokian Tyres

Dow Jones Sustainability Index (DJSI) je každoroční nezávislé posouzení udržitelnosti u veřejně obchodovaných společností, které uskutečňuje společnost Swiss RobecoSAM. Pro investory se jedná o vysoce ceněné a komplexní hodnocení trvale udržitelného podnikání. RobecoSAM hodnotí udržitelnost na základě finančních, sociálních a ekologických kritérií. Nezávislé hodnocení od mezinárodní společnosti poskytuje zainteresovaným stranám – zákazníkům, investorům a zaměstnancům – spolehlivý popis činnosti společností z hlediska udržitelnosti.

V roce 2019 přizvala společnost RobecoSAM téměř 3500 celosvětově největších veřejně obchodovaných firem k účasti na hodnocení udržitelnosti. Na základě tohoto hodnocení bylo nejlepších 10 % společností zařazeno do indexu DJSI jakožto nejvíce udržitelné společnosti na světě.