Magazín

Nokian Tyres byl opět zařazen do světového indexu udržitelnosti DJSI a zároveň byl vybrán do evropského indexu DJSI

Nokian-factory-summer-2015

Nokian Tyres byl opět zařazen do Dow Jonesova světového indexu udržitelnosti DJSI. Společnost byla rovněž vybrána pro přesněji definovaný evropský index DJSI. Ve 20 z 21 kritérií, která byla hodnocena v roce 2018, bylo skóre společnosti Nokian Tyres vyšší, než byl průměr v sektoru automobilových komponentů.

„Jsem hrdá na naše zaměstnance a každého, kdo svou odhodlanou prací přispěl k tomu, že jsme získali opět své místo ve světovém indexu DJSI a byli jsme zahrnuti do evropského indexu DJSI. V loňském roce jsme pracovali na naší firemní kultuře a pracovních postupech, stejně jako na různých aspektech korporátní udržitelnosti. Udržitelný rozvoj tvoří základ všech našich činností,“ říká Hille Korhonen, prezidentka a generální ředitelka společnosti.

Nokian Tyres nepřetržitě pracuje na lepší korporátní udržitelnosti z hlediska svých produktů, činností a celého odvětví pneumatik. Od roku 2012 společnost zveřejňuje zprávy o udržitelnosti v souladu s mezinárodními směrnicemi GRI. V květnu 2018 se Nokian Tyres připojil k iniciativě Science Based Targets. Společnost si stanovila za cíl v porovnání s rokem 2013 snížit valivý odpor své produktové řady o 7 % a snížit tak emise CO2 v silniční dopravě o 500 milionů kg. Tohoto cíle společnost dosáhla s dostatečným předstihem již v roce 2017. Předčasné dosažení cíle jasně dokazuje, že Nokian Tyres usilovně pracuje na zvyšování ekologičnosti svých produktů se zachováním maximální bezpečnosti.

„Jednou z důležitých oblastí našich snah týkajících se udržitelnosti bude v nadcházejících letech naše nová továrna v Americe. S novou továrnou chceme být průkopníky také z hlediska udržitelnosti,“ říká H. Korhonen.

Nokian Tyres bude pokračovat v práci na všech aspektech své korporátní udržitelnosti. Společnost chce jít příkladem pro celé odvětví pneumatik a chce pomoci vytvořit přidanou hodnotu pro lidi, ekonomii i životní prostředí.

Seznam celosvětově nejvíce udržitelných společností – včetně Nokian Tyres

Dow Jones Sustainability Index (DJSI) je každoroční nezávislé posouzení udržitelnosti u veřejně obchodovaných společností, které uskutečňuje společnost Swiss RobecoSAM. Pro investory se jedná o vysoce ceněné a komplexní hodnocení trvale udržitelného podnikání. RobecoSAM hodnotí udržitelnost na základě finančních, sociálních a ekologických kritérií. Nezávislé hodnocení od mezinárodní společnosti poskytuje zainteresovaným stranám – zákazníkům, investorům a zaměstnancům – spolehlivý popis činnosti společností z hlediska udržitelnosti.

Přečtěte si také:   Barum získal ocenění Nejdůvěryhodnější značka roku 2023 v kategorii pneumatik

V roce 2018 přizvala společnost RobecoSAM téměř 3500 celosvětově největších veřejně obchodovaných firem ze 47 zemí k účasti na hodnocení udržitelnosti. Na základě tohoto hodnocení bylo nejlepších 10 % společností zařazeno do indexu jakožto nejvíce udržitelné společnosti na světě.