Magazín

Nokian Tyres v indexu udržitelnosti Dow Jones. Patří mezi nejudržitelnější kótované společnosti v Evropě

Nokian+Tyres_factory_in+Nokia_Finland_01

Společnost Nokian Tyres byla zařazena do indexu evropského indexu udržitelnosti Dow Jones, což znamená, že patří mezi nejudržitelnější kótované společnosti v Evropě.

„Pro společnost Nokian Tyres znamená udržitelnost konkrétní kroky a inovace, které v nejlepším případě podnítí k větší udržitelnosti celý průmysl. Společnost Nokian Tyres například v současné době staví v Rumunsku první továrnu na výrobu pneumatik s nulovými emisemi CO2 a nedávno jsme se připojili k projektu Polestar 0, jehož cílem je vytvořit první uhlíkově neutrální automobil na světě,“ říká Teppo Huovila, viceprezident pro kvalitu, udržitelnost a rozvoj dodavatelských operací ve společnosti Nokian Tyres.

Mezi hlavní cíle společnosti Nokian Tyres v oblasti udržitelnosti patří snižování emisí CO2 v souladu se čtyřmi vědecky podloženými cíli společnosti, zvyšování podílu recyklovaných nebo obnovitelných surovin v pneumatikách, zajišťování bezpečnější a kvalitnější práce a zlepšování udržitelnosti dodavatelského řetězce.

Přečtěte si také:   Goodyear pokračuje ve sponzorství Goodyear FIA ETRC se zcela novou specifikací pneumatik

Společnost Nokian Tyres dosáhla během roku 2023 jednoho ze svých klíčových cílů v oblasti snižování emisí, tedy o sedm let dříve, než bylo plánováno. Jedním z vědecky podložených cílů společnosti v oblasti snižování emisí skleníkových plynů bylo snížit do roku 2030 přímé emise CO2 z továren na výrobu pneumatik o 52 % na tunu produkce ve srovnání s úrovní emisí z roku 2015, ovšem tento cíl byl již splněn.

Seznam nejudržitelnějších evropských společností vychází z komplexního hodnocení

Indexy udržitelnosti Dow Jones se skládají z vedoucích společností v oblasti udržitelnosti vybraných společností S&P Global. Do evropského indexu udržitelnosti Dow Jones bylo vybráno pouze pět společností z průmyslových odvětví automobilů a automobilových komponentů.

Výběr byl proveden na základě hodnocení udržitelnosti podniků v roce 2023, které provedla společnost S&P Global a v němž společnost Nokian Tyres získala 70 bodů ze 100 možných. Komplexní hodnocení se zaměřuje na kritéria, jež jsou specifická pro dané odvětví a jsou finančně významná. Toto hodnocení je vysoce ceněno investory.

Přečtěte si také:   Společnost Nokian Tyres se zavázala chránit Baltské moře. Cílem je snížení ekologické zátěže námořní dopravy

Do hodnocení společnosti S&P Global pro zařazení do indexů udržitelnosti Dow Jones bylo zahrnuto více než 3 500 firem z celého světa. Hodnocení bylo založeno především na výsledcích společností v roce 2022.