Magazín

Hankook rozšiřuje skladovací prostory ve své továrně v maďarském Rácalmás

20211115_Hankook_invests_in_new_warehouse

Výrobce prémiových pneumatik Hankook buduje ve svém závodě v Rácalmás interní sklady za účelem zlepšení služeb a optimalizace procesů. Společnost očekává, že tato investice dále zlepší dodávky surovin, dojde ke zvýšení bezpečnosti a zefektivnění procesů.

V současné době je ve skladu přímo v továrně skladováno 88 % hotových pneumatik, zbytek a značná část příchozích surovin je skladovaných ve skladech mimo výrobní závod. Jedna z plánovaných nových jednotek bude mít rozlohu cca 13 000 m2 a bude určena pro skladování surovin (např. chemikálie, textilní a ocelové lana, uhlíkové saze, oxid křemičitý nebo surová guma), zatímco druhá budova rozšíří kapacitu skladu hotových pneumatik na 1,5 milionu pneumatik a bude mít rozlohu 20 000 m2. Tato zlepšení umožní společnosti Hankook uspokojit aktuální interní skladovací potřeby, bez nutnosti outsourcingu. Společnost tím také významně zredukuje dopravní zátěž, a sníží se tak negativní dopad silniční přepravy na životní prostředí.

„Tato investice zlepší naše služby a současně zjednoduší pracovní procesy. Řešení skladování většího množství materiálu pro výrobu přímo na místě bude pro závod Rácalmás velkým krokem vpřed a usnadní práci našim zaměstnancům. Kromě toho se zjednoduší logistika, kde již nebude potřeba outsourcing skladování hotových pneumatik. Jsem pevně přesvědčen o úspěchu tohoto nového projektu a vím, že podobně jako naše předchozí investice přispěje k naší konkurenceschopnosti a vysoké úrovni efektivity.“ – řekl Hyung Yun Kim, výkonný ředitel společnosti Hankook Tire Hungary Ltd.

Přečtěte si také:   Pneumatiky Goodyear jako originální výbava nového Citroënu ë-C3

Stavba již začala a nová skladová základna bude uvedena do provozu na podzim roku 2022 a bude důležitým milníkem od založení továrny v roce 2006. Navíc se díky investicím v posledních letech kapacita závodu Rácalmás oproti počátečnímu období 3,5krát zvýšila a nyní vyrábí pneumatiky pro osobní automobily, SUV a dodávky ve zhruba 900 rozměrech. Maďarská továrna dodává vysoce kvalitní produkty oblíbeným značkám automobilů jako je Audi, BMW, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, MINI, Opel, Peugeot, Porsche, Seat, Škoda a Volkswagen.