Magazín

Evropský závod společnosti Hankook dosáhl milníku díky certifikaci ISCC PLUS

20231025_Hankook_plant_achieves_milestone_with_ISCC_PLUS_Certification_02

Výrobce pneumatik Hankook obdržel pro svůj evropský výrobní závod v maďarském Rácalmásu prestižní certifikát ISCC PLUS (International Sustainability & Carbon Certification). Tento výjimečný úspěch potvrzuje důsledný závazek společnosti k udržitelnosti, inovacím a ochraně životního prostředí. Díky používání udržitelných surovin v pneumatikách, například v řadě iON určených pro elektromobily, hodlá výrobce dále zintenzivnit své aktivity v oblasti uhlíkové neutrality a úspory zdrojů.

Certifikát ISCC PLUS, udělený na základě směrnice EU o obnovitelných zdrojích energie (EU RED), je uznáním pro závod Hankook v Rácalmásu za jeho mimořádné úsilí při prosazování postupů šetrných k životnímu prostředí. Jedním ze stěžejních bodů je podpora úspěšného přechodu z ropy na rostlinné oleje, ze syntetického kaučuku na petrochemické bázi na biopolymery, cirkulární nebo bio-cirkulární polymery, z textilních kordů PET na bázi petrochemických surovin na recyklované textilní kordy PET, a přechodu z minerálních křemičitých plniv na bio-křemičitá plniva, vždy na základě transparentního a zpětně vysledovatelného systému certifikace. Tento vývoj podtrhuje závazek společnosti Hankook k trvalé udržitelnosti a zároveň představuje průlom pro celé odvětví pneumatikárenského průmyslu.

Přečtěte si také:   Goodyear radí, jak lépe zvládat jízdu v zimě. Naučte se, jak se stát v zimě sebejistějším řidičem

Certifikace ISCC PLUS hodnotí trvalou udržitelnost společnosti v celém spektru od použitých surovin přes výrobní procesy až po hotové produkty. Společnost ISCC spolupracuje se 130 producenty surovin, nevládními organizacemi a výzkumnými ústavy po celém světě, a je známá svými přísnými certifikačními postupy a transparentními standardy auditu.

Opětovné ocenění důsledné snahy společnosti Hankook o inovace a udržitelnost
Není to poprvé, co společnost Hankook byla oceněna za své úsilí o trvalou udržitelnost. Závod v korejském Geumsanu se v roce 2021 zapsal do historie, když jako první výrobce pneumatik na světě obdržel certifikát ISCC PLUS a upevnil tak svou průkopnickou roli v oblasti odpovědné a udržitelné výroby pneumatik. Certifikát ISCC PLUS, který nyní získal také evropský závod Hankook v Rácalmásu, svědčí o dalším úspěchu společnosti na cestě ke stále udržitelnější budoucnosti.

20231025_Hankook_plant_achieves_milestone_with_ISCC_PLUS_Certification_01

„Tento úspěch je důkazem naší důsledné snahy o inovace a udržitelnost,“ řekl Kim Hyung Yun, výkonný ředitel maďarského výrobního závodu společnosti Hankook. „Jsme přesvědčeni, že získání certifikátu ISCC PLUS je nejen potvrzením našeho úsilí, ale také jasným signálem pro průmysl, že ekologicky ohleduplná výroba je již nejen možná, ale pro úspěšnou budoucnost také nezbytná“.

Přísný certifikační proces vyžadoval komplexní přezkoumání pracovních postupů společnosti Hankook od získávání certifikovaných surovin až po uplatňování vhodných výrobních procesů. Toto ocenění je také každoročním potvrzením závazku společnosti Hankook uplatňovat postupy šetrné k životnímu prostředí.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres dosáhla jednoho ze svých klíčových klimatických cílů o sedm let dříve, než bylo plánováno

Certifikace ISCC PLUS společnosti Hankook je významným milníkem, který odráží závazek společnosti k ekologičtější budoucnosti a její průkopnickou roli při utváření udržitelných změn v odvětví pneumatikárenského průmyslu.