Magazín

Bridgestone představil na veletrhu Agritechnica 2017 nové pneumatiky pro traktory a kombajny

Bridgestone-veletrh-Agritechnica-2017- (1)

Bridgestone se zúčastnil veletrhu Agritechnica, který se konal ve dnech 12. až 18. listopadu 2017. Bridgestone prezentoval své produkty návštěvníkům největšího veletrhu zemědělské techniky na světě na stánku A63 v hale 20. Odborné veřejnosti byla poprvé představena nová pneumatika Bridgestone Premium VX-Tractor, s níž mohou zemědělci přepravovat větší náklady na poli i na silnici. Kombinace odolné a pružné kostry pneumatiky a dezénu s mimořádně vysokými a dlouhými bloky poskytuje vynikající trakci a zároveň i dlouhou životnost. Kromě vystavených pneumatik Bridgestone VT-Tractor, VT-Combine a VX-Tractor byla v expozici zastoupena také značka Firestone s pneumatikami Performer 95, Maxi Traction 65 a Duraforce UT.

Veletrh Agritechnica s 2900 mezinárodními vystavovateli a více než 450 000 návštěvníky z celého světa je považován za nejdůležitější platformu pro prezentaci inovací v oblasti zemědělské techniky. Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů2, na něm vystavil rovněž pneumatiky své značky Firestone a představil jednu novinku na trhu i několik dlouhodobě úspěšných produktů v oblasti zemědělství.

Společnost Bridgestone podpořily na veletrhu tváře kampaně „Chase Your Dream No Matter What“ (Jdi za svým snem, ať se děje cokoli) a olympijské vítězky Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová. Dne 13. listopadu mohli s oběma výjimečnými sportovkyněmi, které byly na stánku Bridgestone k dispozici k exkluzivním rozhovorům, hovořit vybraní odborní novináři.

Bridgestone-veletrh-Agritechnica-2017- (2)

Expozice Bridgestone s pneumatikami VT-Tractor, VT-Combine a VX-Tractor

Pro zemědělce je mimořádně důležité, aby při své práci chránili úrodnou půdu. Bridgestone vystavoval kromě zemědělských pneumatik Firestone také své pneumatiky VT-Tractor, které poskytují zemědělcům vynikající trakci na půdě. Speciální pružná konstrukce pneumatiky VT-Tractor, kombinující technologii „Very High Flexion“ (VF) a přepracovaný dezén, umožňuje provoz s nízkým tlakem. Tlak v pneumatice může být až o 0,4 baru nižší než u pneumatik se standardní technologií. To umožňuje zemědělcům nejen přepravovat těžké náklady a současně chránit půdu, ale také šetřit palivo.

Přečtěte si také:   Bridgestone oznamuje investici ve výši až 207 milionů eur do výrobního závodu Burgos

Pneumatika VT-Combine s technologií „Improved Flexion“ (IF) byla specificky vyvinuta dle požadavků standardu CFO (Cyclic Field Operations) a nabízí o 20 procent vyšší nosnost než pneumatiky konvenčního standardu (standard ETRTO). Díky tomu mohou být provozovány s nižším tlakem. Období sklizně je pro zemědělce jednou z nejdůležitějších částí roku. Nové inovativní pneumatiky umožňují efektivní práci a úsporu času díky vyšší cyklické nosnosti při 15 km/h místo dosavadních 10 km/h u konvenčních pneumatik. Pneumatika VT-Combine pomáhá zemědělcům pracovat rychleji a dosahovat lepších výnosů díky vyšší nosnosti, vynikající trakci (v důsledku nové patentované konstrukci bloků), odolnosti, komfortu a ochraně půdy. Zemědělci, kteří používají pneumatiky VT-Combine, zároveň chrání svůj nejcennější zdroj obživy: úrodnou půdu3.

V expozici společnosti Bridgestone na veletrhu Agritechnica byla poprvé vystavena nová pneumatika VX-Tractor s rozměrem 710/70 R 42.

Bridgestone-veletrh-Agritechnica-2017-kombajn-traktor

Firestone vystavoval pneumatiky Performer 95, Maxi Traction 65 a Duraforce UT

Performer 95 je mimořádně úzká a odolná pneumatika pro běžnou údržbu a postřiky polí. Nabízí vysokou nosnost a vylepšenou jízdní dynamiku při rychlosti jízdy až 65 km/h, jakož i vynikající trakci a samočisticí funkci. Pneumatika Firestone Performer 95 Row Crop je vybavena ocelovým nárazníkovým pásem. Tuhý ocelový nárazníkový pás vyztužuje běhoun a poskytuje pneumatice vyšší nosnost při vyšším tlaku.

Firestone vystavoval na veletrhu Agritechnica rovněž pneumatiku Maxi Traction 65, představenou v roce 2016. Její bloky jsou v průměru o 11 procent vyšší než u předchůdce. Tento produkt tradiční značky nabízí v důsledku toho delší životnost s konzistentními provozními vlastnostmi na vysoké úrovni. Maxi Traction má také širší bloky a větší šířku, z čehož vyplývá větší styčná plocha, a tím i delší životnost pneumatiky. Výhody jsou zjevné také na silnici: Delší bloky s větším vzájemným přesazením minimalizují opotřebení pneumatiky při jízdě na silnici, a to za současného zvýšení jízdního komfortu, což je důležitá přednost pro zemědělce, kteří při přesunech mezi vzájemně vzdálenými zemědělsky obhospodařovanými plochami spoléhají na rychlé, těžké traktory.

Přečtěte si také:   Pneumatiky Pirelli pro motorsport FSC debutují ve Velké ceně Formule 1

Značka Firestone byla kromě pneumatik Maxi Traction 65 a Performer 95 zastoupena na veletrhu v Hannoveru také pneumatikou Duraforce UT. Tato pneumatika byla vyvinuta pro zadní, kolové, kompaktní a teleskopické nakladače a vyznačuje se vynikající boční stabilitou. Kromě mimořádné odolnosti vůči poškození proříznutím i průrazem nabízí nejvyšší úroveň adheze na tvrdém povrchu, rovnoměrný průběh opotřebení a dlouhou životnost.

Firestone je vedoucím výrobcem zemědělských pneumatik se silným postavením na evropském trhu. Značka je součástí koncernu Bridgestone.

Bridgestone-veletrh-Agritechnica-2017-firestone-traction-duraforce-performer