News

Barum Polaris 5 je novinkou mezi zimními pneumatikami letošního roku

barum-polaris-5

Barum představuje novou zimní pnematiku Polaris 5, která navazuje na předchozí Polaris 3. Nová generace pneumatiky nabízí podle výrobce ještě lepší, vyvážené jízdní vlastnosti na všech typech povrchů, zejména na sněhu. Představuje také zcela nový design bočnice, která se postupně dostane na všechny pneumatiky Barum.

V roce, kdy Barum slaví 70 let, představuje novou generaci oblíbené zimní pneumatiky Polaris 5. Při jejím vývoji se inženýři zaměřili na vylepšení jízdních vlastností na sněhu, aniž by tím utrpěly výrazněji utrpěly výkony na suchu nebo na mokru. „Středoevropské zimy mají proměnlivé podmínky. Zimní teploty občas střídají podmínky spíše podzimní. Častěji než pokryté sněhem a ledem jsou naše cesty mokré od deště. Zjednodušeně řečeno – jen skvělá trakce na sněhu dobrou zimní pneumatiku pro použití v České republice neudělá. Proto jsme při vývoji chtěli zachovat všechny vlastnosti v rovnoměrném mixu – ať už jde o ty čistě zimní nebo o odolnost vůči aquaplaningu, hluk a valivý odpor,“ říká Aleš Langer z oddělení Zákaznického servisu Continental Barum s.r.o.

Vynikající trakce na sněhu Vynikající trakce na sněhu 

Profil přizpůsobený zimním podmínkám se stará o bezpečnou jízdu, jelikož vynikající přilnavost na sněhu optimalizuje kontakt s povrchem vozovky. Díky tomu dosahuje pneumatika mimořádně dobré trakce a rovněž se zkracuje brzdná dráha na zasněžených silnicích.

Bezpečná jízda na mokrých silnicích Bezpečná jízda na mokrých silnicích

Na mokrých silnicích pneumatika účinně vytlačuje vodu z běhounu, čímž se zlepšuje styčná plocha a kontakt s povrchem vozovky. Díky tomu je jízdní výkon na mokrém podkladu vyvážený a spolehlivý.

Více komfortu pro pohodovou jízdu Více komfortu pro pohodovou jízdu

Optimalizovaný běhoun minimalizuje hluk při odvalování. Nízká hladina hluku vede k menšímu stresu u řidiče a spolucestujících a cesta je pohodová a bezpečná.

Barum Polaris 5 je k dostání ve dvou různých provedeních: pro osobní vozy a pro SUV (Polaris 5 SUV). V nabídce jsou pneumatiky od průměru ráfků 13″ až do 19″ s šířkou pláště od 145 do 255 mm. Podle odhadu zástupců značky budou zřejmě nejprodávanější pneumatiky s rozměrem 195/65 R16 a 205/55 R16, které nejčastěji obouvají modely střední třídy.

Nový vzhled bočnice

S novou generací zimní pneumatiky představil otrokovický výrobce i nový design bočnice své pneumatiky. Ten podle očekávání určují hlavně logo značky, označení modelu a rozměru pneumatiky. Ty doplňují grafické znaky vloček značící na první pohled to, že jde o zimní pneumatiku. Kromě toho bude Barum požívat „hluboké“ písmo s jemnou strukturou šrafování s 3D efektem.