Testy pneumatik Testy letních pneumatik

Pneumatiky Hankook přesvědčily v nezávislých testech letních pneumatik pořádaných renomovanými automobilovými magazíny (2022)

2022-letni_pneu-Hankook_Ventus_Prime_4- (2)

Výrobce prémiových pneumatik Hankook na sebe upozornil svými profily Ventus v nedávno zveřejněných výsledcích nezávislých testů letních pneumatik pořádaných evropskými odbornými časopisy. Pneumatika Ventus S1 evo 3 SUV se v testovaném 18“ rozměru stala „vítězem testu“ a v časopisu Auto Bild Allrad získala hodnocení „příkladné“. Rozhodnutí redakce je založeno na „špičkových jízdních vlastnostech v terénu a na suché vozovce“ (Auto Bild Allrad, 4/2022). SUV varianta prémiové verze pneumatik UHP (Ultra High Performance) se ukazuje jako dobrá volba i mimo silnice: „dobrá trakce na volném štěrku a blátivém terénu“ (4/2022).

Naše společnost je po celém světě známá svým inovativním a na budoucnost orientovaným vývojem pneumatik. Jsem proto nesmírně potěšen, že produkty z rodiny Ventus získaly ocenění mnoha evropských odborných médií. Výsledky opět dokládají, že pneumatiky Hankook jsou pro naše zákazníky dobrou volbou,“ říká Sanghoon Lee, prezident Hankook Tire Europe.

Přečtěte si také:   Hankook představuje video ke svým novým pneumatikám iOn. Hlavní hvězdou kampaně „Bad Day“ je jelen

Výsledky pneumatik Hankook v testech letních pneumatik na rok 2022

Médium

Profil

Testovaný rozměr

Výsledek testu

Vydáno

Auto Bild Allrad

Ventus S1 evo 3 SUV

235/55 R18 104W

Vítěz testu a hodnocení „příkladné“

4/2022

Auto Bild

Ventus Prime 4

215/55 R17 94W

Příkladné

10. 3. 2022

auto motor und sport

Ventus S1 evo 3

245/45 R19 102Y XL

velmi dobré

3/2022

sport auto

Ventus S1 evo Z

235/35 ZR19 (91Y)

dobré

4/2022

Hankook Ventus S1 evo 3 a Ventus S1 evo 3 SUV jsou vybaveny mimo jiné velmi pevným jádrem patky, které v kombinaci s vyztuženou bočnicí zajišťuje nejen sportovně dynamické jízdní vlastnosti, ale také vynikající stabilitu při jízdě, přímočaré vedení a přesnost řízení, zejména při vysokých rychlostech. Velký důraz byl kladen na další zlepšení v oblasti přilnavosti za mokra a ovladatelnosti/přesnosti řízení. Celá řada známých výrobců automobilů používá tuto pneumatiku jako originální vybavení pro své špičkové modely. Časopis auto motor und sport potvrzuje „velmi krátké brzdné dráhy na mokrém asfaltu, do značné míry bezpečné chování v mokrých zatáčkách bez nepříjemných překvapení“ a „bezpečné chování při náhlých vyhýbacích manévrech“ (auto motor und sport, 3/2022).

Přečtěte si také:   Bridgestone Potenza Sport je vítězem testu letních pneumatik časopisu Auto Zeitung pro sezonu 2023

Oproti svému úspěšnému předchůdci Hankook Ventus Prime 3 zaujme nový Hankook Ventus Prime 4 dalšími vylepšenými vlastnostmi prakticky ve všech důležitých bodech. Ovladatelnost a valivý odpor této nové vysoce výkonné generace pneumatik od prémiového výrobce byly dále optimalizovány. Oproti předchozímu modelu, Ventus Prime 3, dokázali inženýři společnosti Hankook zvýšit kilometrový výkon o celou pětinu. Rozhodujícím faktorem je přitom technologie „High Mileage Compound Technology“. Časopis Auto Bild ve svém velkém testu letních pneumatik popisuje Ventus Prime 4 jako „nový značkový produkt s vynikající ovladatelností na suché i mokré vozovce, krátkou brzdnou dráhou na mokré i suché vozovce“ a „dobrým kilometrovým výkonem“ (Auto Bild, 10. března 2022). .

Pneumatika Hankook Ventus S1 evo Z jako Ultra Ultra High Performance pneumatika představuje novou éru v portfoliu špičkových pneumatik této značky. Ventus S1 evo Z, vyvinutý pro náročné supersportovní vozy, které potřebují vynikající přilnavost a boční stabilitu, nedělá žádné kompromisy, pokud jde o ovladatelnost a bezpečnost. Tento model je již dodáván v originální výbavě vozů BMW X3 M, BMW X4 M, Porsche Panamera a limitované edice Mini John Cooper Works GP. Hankook pro tyto pneumatiky použil nově vyvinutou směs obohacenou oxidem křemičitým a vulkanizaci provádí obzvláště šetrně při nízkých teplotách. Časopis Sport Auto popisuje tento profil jako „sportovně dynamický“. Jízda na mokré vozovce je navíc „díky velmi dobré prevencí aquaplaningu vcelku bezpečná“ (sport auto, 4/2022).