Magazín

Hankook dodává pneumatiky Ventus S1 evo Z pro BMW X3 M a X4 M 

2020-BMW_X3_M_Competiton-a-2020-BMW_X4_M_Competiton-facelift

Ultra-Ultra-High-Performance je název kategorie pneumatik, kterou letos společnost Hankook představila uvedením na trh modelu Ventus S1 evo Z, určeného pro sportovní obzvlášť výkonná vozidla. Jako první budou výrobcem prémiových pneumatik opatřena novým vzorkem vozidla BMW M GmbH, konkrétně modely X3 M a X4 M. Vlastnosti pneumatik Hankook Ventus S1 evo Z podtrhují DNA motoristicky sportovních modelů M. To se projevuje obdivuhodně vysokou dynamikou, hbitostí a přesností. S maximálním výkonem 510 koní a točivým momentem 650 Nm u konkurenčních modelů oba modely zrychlují z 0 na 100 km/h za pouhých 3,8 sekundy.

Kromě v odvětví obvyklých schvalovacích testů byly zde použity pneumatiky o různých velikostech, a sice 255/40 ZR21 102Y na přední nápravě a 265/40 ZR21 105Y na zadní nápravě, které byly také náročně testovány při maximálních rychlostech na legendární Severní smyčce závodního okruhu Nürburgring. Tím je dostatečně potvrzeno, že konstrukce pneumatik je robustní a schopná vždy vyhovět požadavkům modelů M.

„Naše společnost byla založena před 80 lety,“ říká Sanghoon Lee, prezident společnosti Hankook Tire Europe, „takže se jistě jedná o speciální dárek, že náš nejnovější produkt byl schopen zvítězit ve výběrovém řízení společnosti BMW M GmbH, tedy zvlášť prestižního zákazníka v segmentu výrobců sportovních vozů.“

https://auto-mania.cz/bmw-x3-a-bmw-x4-prijizdeji-po-faceliftu-ten-se-tyka-beznych-modelu-i-verzi-bmw-m/

Pro tento velmi náročný segment vozidel, zejména pokud jde o pneumatiky, byl model Ventus S1 evo Z v dvouvrstvém opláštění opatřen aramidovým kompozitním materiálem. To zabraňuje deformacím způsobovaným možným vývojem tepla při extenzivním používání. Deformace by jinak vedly k nežádoucímu zvýšení valivého obvodu a méně přesnému ovládání při vysokých rychlostech. Aramidová vlákna jsou extrémně tepelně odolná a vyznačují se velmi vysokou pevností a dobrými tlumicími vlastnostmi, za současně nízké hmotnosti v poměru k jejich velikosti. Nový vzorek běhounu Hankook získává dodatečnou stabilitu z vysoce pevných ocelí v oblastech pásu a patky, což v kombinaci se zesílenou boční stěnou zajišťuje stabilitu a přesnost řízení v přímém směru i sportovní a dynamické ovládání.

Přečtěte si také:   Hankook představuje video ke svým novým pneumatikám iOn. Hlavní hvězdou kampaně „Bad Day“ je jelen

Další pozornost byla při vývoji Ventus S1 evo Z zaměřena na vysokou přilnavost za různých povětrnostních podmínek. Použitá směs běhounu pneumatiky byla převzata z výzkumu a vývoje motoristický sportů společnosti Hankook. Pro optimální interakci plniv, silikagelu a přírodních pryskyřic byla ve směsi použita nejnovější generace funkčních polymerů. To zajišťuje trvale vysokou úroveň přilnavosti v široké škále použití. Technologie směsi použité při výrobě pochází z vývoje závodních pneumatik společnosti Hankook, při které jsou po výrazně delší dobu pečlivě zpracovávány menší dávky materiálu.

Hnkook Ventus S1 evo Z

Model Ventus S1 evo Z se často uplatňuje u zvlášť sportovních běhounů, u kterých se také používají asymetricky navržené vzory běhounů. Pro zajištění optimální tuhosti bloku běhounu za různých jízdních podmínek bylo vyvinuto uspořádání jednotlivých bloků běhounu. Tři hlavní odtokové drážky, umístěné ve vnitřní oblasti běhounu, zajišťují za mokra účinný odvod vody. Navíc byla věnována zvláštní pozornost vnější oblasti běhounu pneumatiky, kde výrazně zvýšený podíl běhounu zohledňuje požadavky na vysoce účinné zatáčení a na přesné boční vedení, zejména při velmi sportovní jízdě za suchých podmínek. Ve vývoji společnosti Hankook jsou již i další pneumatiky pro modely společnosti BMW M GmbH.

Přečtěte si také:   K čemu slouží žhavicí svíčky?

Nový model Hankook Ventus S1 evo Z je nyní používán jako originální vybavení předních prémiových výrobců. V současnosti je k dispozici v 15 rozměrech od 19 do 21 palců s šířkami běhounu od 225 do 315 mm v průřezech sérií 30 až 45. V průběhu celého roku budou v cíleném zaměření na špičkové výrobce doplněny další velikosti pneumatik.