News

Nexen Winguard Sport 2: novinka nabízí inovovaný dezén, který zlepšuje záběr

Společnost Nexen Tire uvádí na trh zcela nový typ zimní pneumatiky Winguard Sport 2. Zdokonalená směs a významně inovovaný dezén zajišťují špičkový výkon při jízdě v nepříznivém zimním počasí a eliminují riziko nehody vlivem nekvalitního obutí.

„Dezén nových pneumatik Winguard Sport 2 odpovídá nejnovějším světovým trendům vývoje plášťů, nabízí vysoký komfort při ovládání vozu a především bezpečnost jízdy za každého počasí,“ zdůrazňuje Aleš Kosina, marketingový manažer společnosti Nexen Tire.

Jeho slova odkazují na nejnovější světové trendy, které dokládají technické parametry výrobku. Dezén Winguard Sport 2 má o 17 % více bloků než běžné pneumatiky. To v praxi znamená znásobení počtu ostrých hran pláště, takže pneumatika daleko lépe zabírá na zasněženém i ledovém povrchu. Výkon a stabilitu v zimním počasí podporují i trojrozměrné sinusové drážky, které zaručující tuhost běhounu při jízdě na mokré i suché vozovce. Nový směrový dezén zároveň snižuje riziko aquaplaningu.

Kvality nového výrobku ocenil i magazín AutoBild. Ve velkém testu 50 zimních plášťů rozměru 225/50 R17 se Winguard Sport 2 umístila na desátém místě a navíc obdržela cenu „ECO Master“. Tu získaly skutečně jen ty nejúspornější pneumatiky – Winguard Sport 2 ujela téměř 50 000 kilometrů a měla průměrné nejnižší náklady na 1 000 kilometrů ze všech hodnocených vzorků.

„Za zmínku stojí i inovativní složení plášťů– jsou vyrobeny z vysoce hysterezní směsi s rovnoměrným rozptylem křemíku. V kombinaci se speciálním polymerem, který se stará o zachování pružnosti pláště i při velmi nízkých teplotách, mají pneumatiky vysokou přilnavost k povrchu vozovky, zajišťující stabilitu jízdy i na mokré vozovce,“ odhaluje dále unikátní složení výrobku Aleš Kosina.

Winguard Sport 2 se v současné době vyrábí ve třech různých velikostech ráfku – 17, 18 a 19 palců a jsou tak vhodné pro vozy střední a vyšší třídy. Řidiči si mohou vybírat z celkem 26 rozměrů těchto pneumatik. Technologické parametry Winguard Sport 2 v sobě spojují výkonnost, ovladatelnost, stabilitu a bezpečnost, což jsou ideální podmínky zimního obutí.

Přečtěte si také:   Bridgestone uvádí na trh novou generaci zimní pneumatiky Blizzak 6 ENLITEN