Testy pneumatik Testy letních pneumatik

Auto Bild allrad otestoval letní pneumatiky v rozměru 235/55 R18 (2022)

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip 2 SUV byly vyhlášeny společným vítězem nejnovějšího testu letních pneumatik německého motoristického časopisu Auto Bild allrad (číslo 4/2022). Přesvědčily v něm díky svým užitným vlastnostem na různém povrchu vozovky a v různých jízdních podmínkách.

Německý časopis ve svém nejnovějším testu letních pneumatik pro modely SUV otestoval na voze Volkswagen Tiguan deset různých pneumatik2 rozměru 235/55 R18. Pneumatiky Goodyear EfficientGrip 2 SUV byly po testu vyhlášeny za jednoho z jeho vítězů. Po loňském vítězství a se tak na prvním místě tohoto testu umístily již podruhé za sebou. Jsou také jedinými z pouze dvou testovaných pneumatik, kterým časopis Auto Bild udělil hodnocení „Vorbildlich“ (vzorné) a společné první místo.

Testovací řidiči u pneumatik Goodyear EfficientGrip 2 SUV zapsali „velmi dobré jízdní vlastností na všech typech povrchu, harmonické ovládání na mokru i suchu, krátkou brzdnou dráhu na mokrém povrchu i za sucha, vysoký jízdního komfort [a] nízký valivý odpor“. Jejich komentáře potvrzují šíři kvalit pneumatik Goodyear EfficientGrip 2 SUV, které získaly vysoké hodnocení ve všech 15 testovaných kritériích.

Testovací tým časopisu Auto Bild allrad zkoumal užitné vlastnosti jednotlivých pneumatik na trávě, štěrku, písku, blátě i kamenitém povrchu, jejich odolnost vůči aquaplaningu, ovladatelnost a brzdné vlastnosti na mokré i suché jízdní dráze, jízdní komfort a hodnotu valivého odporu. Tak široká škála kritérií odpovídá vysokým nárokům řidičů terénních SUV, kteří se při jízdě v praxi setkávají s různými podmínkami a typy povrchu a od svých pneumatik očekávají, že si se všemi spolehlivě a důvěryhodně poradí.

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip 2 SUV zvítězily již v loňském testu letních pneumatik časopisu Auto Bild allrad, při němž se v rozměru 215/60R17 na voze Jeep Renegade utkaly s devíti konkurenčními výrobky.


TIP: Najděte si letní pneumatiky Goodyear EfficientGrip 2 SUV za nejvýhodnější cenu!


Laurent Colantonio, regionální technologický ředitel společnosti Goodyear v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika: „Pneumatiky Goodyear EfficientGrip 2 SUV nabízejí všestranné užitné vlastnosti na různých površích a v různých podmínkách, aby se řidičům SUV při jízdě dostávalo naprosté jistoty. Těší nás, že tyto jejich vlastnosti test časopisu Auto Bild allrad ocenil již druhým rokem po sobě, a to ziskem vysokého počtu bodů v každém z měřených kritérií.“

Názevohodnocenímokrosuchooffroadmísto
Goodyear Efficientgrip 2 SUVpříkladné2+2+21.
Hankook Ventus S1 evo3 SUV K127Apříkladné22+2+2.
Falken Azenis FK510 SUVdobré1-2+2-3.
Michelin Primacy 4dobré1-2+2-4.
Nexen N fera Sport SUVdobré2+22-5.
Toyo Proxes Comfortdobré22+2-6.
Maxxis Victra Sport 5dobré2227.
Pirelli Scorpion Verdeuspokojivé2-22-8.
General Tire Grabber GT Plususpokojivé2-2-2-9.
Imperial EcoSport SUVnedoporučeno3-2-2-10.