Magazín

Nejnovější Porsche 911 GT3 o výkonu 502 koní bude jezdit na pneumatikách Goodyear Eagle F1 SuperSport R

Společnost Goodyear oznamuje, její pneumatiky Eagle F1 SuperSport R byly homologovány jako originální výbava nejnovější edice modelu Porsche 911 GT3.

Řada Eagle F1 SuperSport se třemi různými variantami SuperSport, SuperSport R a SuperSport RS představuje vlajkovou loď portfolia velmi vysoce výkonných (UUHP) pneumatik značky Goodyear.

Eagle F1 SuperSport R nabízejí vynikající úroveň přilnavosti a přesné řízení na závodní dráze i mimo ni. Jejich přilnavost zvyšuje speciální směs s vysokým koeficientem tření, která zajišťuje výjimečnou úroveň přilnavosti pneumatik na suchém povrchu. Vynikající stabilitu v zatáčkách zajišťují výztuhy ve vnitřních dezénových drážkách pneumatik, které omezují deformaci bloků jejich běhounu působením extrémních sil při zatáčení ve vysoké rychlosti. Přesnost řízení a zpětnou vazbu pro řidiče zlepšuje také úprava jízdní stopy pneumatik v zájmu rovnoměrnějšího rozložení styčného tlaku s vozovkou.

Přečtěte si také:   Pneumatiky Goodyear Eagle F1 SuperSport RS získaly homologaci pro modely Porsche 911 GT2 RS a 911 GT3 RS

Goodyear Eagle F1 SuperSport RHans Vrijsen, výkonný ředitel společnosti Goodyear pro originální výbavu osobních vozidel, řekl: „Důležitou roli při vývoji našich UUHP pneumatik sehrály zkušenosti společnosti Goodyear z motoristického sportu. Pneumatiky řady Goodyear Eagle F1 SuperSport byly navrženy tak, aby zvýšily ovladatelnost aktuálně nejsilnějších silničních osobních automobilů na silnici, a do budoucna posloužily pro další neobyčejné projekty připravované ve vývojových odděleních automobilek.“

„SuperSport R se vyznačují inovativními technologiemi a běhounovými směsmi, které dokážou uspokojit nejvyšší nároky na brzdnou dráhu a rychlost na okruhu a zároveň mohou zprostředkovávat momenty intenzivního požitku z jízdy. Díky tomu se k Porsche 911 GT3 hodí naprosto dokonale,“  dodal Vrijsen.

Goodyear Eagle F1 SuperSport R se osazují na nové Porsche 911 GT3 v rozměru 255/35 ZR20 vpředu a 315/30 ZR21 vzadu.