Pneumatiky Letní pneumatiky

Goodyear uvádí na trh novou řadu pneumatik pro výkonné automobily Eagle F1 SuperSport

Goodyear-Eagle-F1-SuperSport-modelova-rada-nahled

Goodyear uvádí na trh novou řadu tří vysoce výkonných pneumatik s označením Eagle F1 SuperSport, SuperSport R a SuperSport RS. Jakožto „vlajková loď“ značky v segmentu výkonných pneumatik využívá řada SuperSport nejnovější technologie a směsi, které umožnily podstatné zkrácení brzdné dráhy a zvýšení rychlosti na závodním okruhu bez dopadu na méně měřitelné kvality, jako je zpětná vazba v zatáčkách, při brzdění a při nástupu do závěrečné rovinky.

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 SuperSport vycházejí ze závodních zkušeností značky Goodyear a poskytují díky tomu vynikající úroveň přilnavosti a ovladatelnosti. Citlivé změny směru zajišťuje masivní uzavřený vnější dezén na rameni pneumatik; ovladatelnost pneumatik dále zlepšuje také jejich mimořádně tuhá bočnice, a to bez znatelnějšího omezení pohodlí při jízdě. Ačkoli primárně Goodyear nové pneumatiky vyvíjel pro podmínky suchého povrchu, inovativně pojal i jejich chování za mokra. K tomuto účelu využil kombinaci různých směsí s rozložením ve tvaru U: zatímco vnější část běhounu je tvořena směsí optimalizovanou na provoz na suchém povrchu, bloky ve střední části pneumatiky jsou vyrobeny ze směsi vyladěné na podmínky mokré vozovky. Díky tomu mohou řidiči pořádně dupnout na plyn v zatáčkách na suché vozovce, a přitom mít stále spoleh na výjimečnou brzdnou účinnost pneumatik na mokru.

Celkem 25 skladových položek Eagle F1 SuperSport s průměrem od 18 do 21 palců, šířkou 205 až 305 milimetrů a bočním profilem 45 až 30 Goodyear uvede na trh během února a března. Eagle F1 SuperSport je určena pro silnější hatchbacky typu Volkswagen Golf GTI, silné sedany včetně BMW M3 a Mercedes-AMG C 63 a standardní supersportovní vozy jako Porsche 911 Turbo.

Goodyear-Eagle-F1-SuperSport-02Eagle F1 SuperSport R přináší ještě větší přilnavost a přesnost řízení na dráze i mimo ni. Ke zvýšení přilnavosti přispěla směs s vysokým koeficientem tření, která poskytuje výjimečný záběr na suchém povrchu. Vynikající stabilitu v zatáčkách zajišťují spojníky ve vnitřních drážkách běhounu, které omezují deformaci bloků běhounu působením extrémních sil v zatáčkách. Přesnost řízení a zpětnou vazbu zlepšuje optimalizace jízdní stopy a následné rovnoměrnější rozložení tlaku v pneumatice. Deset rozměrů pneumatik Eagle F1 SuperSport R s průměrem od 18” do 21”, šířkou od 205 do 305 milimetrů a bočním profilem od 25 do 40 bude Goodyear uvádět na trh postupně během února a března. Eagle F1 SuperSport R jsou určeny hlavně pro modely typu Volkswagen Golf GTI Clubsport, BMW M4 CS a Porsche 911 GT3.

Přečtěte si také:   Goodyear a NASCAR pokračují v historické spolupráci při automobilových závodech

 

Goodyear-Eagle-F1-SuperSport-RSEagle F1 SuperSport RS mají ze všech pneumatik značky Goodyear zatím nejzávodnější charakter, jejich konstrukce je předurčuje pro zdolávání rekordů na závodní dráze, nadále však zůstávají použitelné i pro jízdu po silnici. Vysoce specializovaná sportovní směs jim zajišťuje vrcholnou přilnavost a výkonnost na suchém povrchu. Goodyear je ve dvou rozměrech 265/35 ZR20 a 325/30 ZR21 uvede na trh během března.