Alu kola

Hliníkové disky dají autu styl

racing-line-8102-5

Kola na autě se budou sice točit i bez hliníkových disků, ale s nimi jim to bude rozhodně více slušet. Stejně jako celému našemu autu.

Investice do auta nám naše ženské polovičky schvalují jen nerady. „A to už zase měníš olej? Vždyť to stojí tolik peněz!“ Vysvětluji, že se zadřeným motorem k tchýni dojedeme skutečně jen stěží, a že zůstat viset uprostřed dálnice není zrovna ideální způsob, jak trávit sobotní dopoledne. O co více pak překvapí dotaz: „Proč i my nemáme tak hezká kola jako…“. A to je chvíle, kdy máte šanci nadhodit: „No ono by to stálo…“ Věřte nevěřte – pěkná alu kola vám s největší pravděpodobností polovička schválí. Téměř bez mrknutí oka. Pouze vás vyplísní, proč jste s tímto „tuningem“, bez kterého se vůbec nedá žít, tak dlouho otálel – a ještě pořád „prudil“ s tím olejem.

Hliníkové disky jsou sice věc zbytná, ale jen pokud nemáte rádi své auto

Můj kamarád říká autu popelnice. Má „ji“ k přesunu z práce domů a naopak, vždy skrz „mateřinku“, kde vyhodí či nabere svoji dceru. Jde o starou škodovku a srdeční vztah se k ní dá vybudovat jen stěží. Na ní by byly hliníkové disky skutečně jen úsměvnou zbytečností. Jestliže však máte své auto rádi, a je jedno, jestli jde o zcela nový model automobilky, ještě horký z výrobního pásu, nebo zachovalá ojetina, hliníkové disky mu budou slušet.

Na nových drahých autech dostáváme elektrony, jak se hliníkovým diskům říká, obvykle jako součást výbavy vyšších řad. Jako Češi ale velice často zůstáváme u ojetin, a tam už hliníkáče většinou chybí. Přitom právě ony uberou autu vzhledově několik let. Dokonce to můžete takto partnerce vysvětit. To naše polovičky, které jsou doslova psychicky závislé na omlazovacích prostředcích, bez problémů pochopí.

racing-line-5173

Kde sehnat nový outfit na kola pro své auto?

Pokud nesáhnete šťastnou rukou po dobrém zdroji, nebudete řešit jenom kde, ale i jaké. Protože těch parametrů, podle kterých se alu kola vybírají, je docela dost. Lze se tomu však vyhnout. Alukola-Obchod.cz mají konfigurátor alu kol, který obslouží i technický antitalent. Zadáte značku auta, model, ročník a velikost kol… (Nelekejte se, máte to napsáno v techničáku.) A máte vylistované modely, které se hodí zrovna pro vaše auto.

Něco to stojí, avšak z druhé ruky je nekupujte

Krása hliníkových kol spočívá v jejich novosti. Když je koupíte z druhé ruky, budou nejspíš levnější, ale nemusí vám pasovat, mohou mít ukryté poškození třeba po nechodě (neviditelná prasklina), a hlavně už nebudou tak dobře vypadat.

O disky z hliníku se totiž musí pečovat. Zima je ničí. Tedy přesněji, nemají se rády s agresivními solemi na zimních silnicích. Na zimu si obvykle své hliníkové krásky odkládáme a nahrazujeme je ocelovou klasikou. Především, když jsou v provedení jako leštěné nebo chromované.

Rovněž je nutné šetrné mytí disků. Jak k nim zamíří partnerka s lahví Sava či jiné agresivní tekutiny, nastartujte a ujeďte! Leštěnku ať si nechá na nábytek. Hliníkové disky se musí mýt jenom šetrně, obyčejnou vodou.

Disky rovněž pečlivě skladujte. Hliník sice nereziví tak jako ocel, no korodovat může taky. Proto je nutné hliníkové disky skladovat v suchu, ve větraných prostorách a dávat pozor, aby nepřišly do styku se solemi a rovněž s rtutí (což je ale kvůli obecné jedovatosti rtuti nemožné).

racing-line-by1175-3

Nasadím a jedu

Tak snadné to zas není! Disky by měl vždy montovat autorizovaný servis. Každý disk je nutné zkontrolovat. Nesmí být mechanicky poškozen a samozřejmě musí pasovat na naše auto. Ještě před nasazením pneumatik je nutné kola vyvážit. Tedy prověřit balanc disků na vyvažovacím stroji. Nějaká práce však zůstane i na vás. Nezapomeňte, že po ujetí 50 až 100 km je nutné na kolech dotáhnout šrouby.

A proč nakupovat právě v e-shopu Alukola-obchod.cz?

Skladem je téměř 10 000 alu disků. Z toho si už lze vybrat design, i najít vhodné hliníkové disky na své auto. Doprava disků z e-shopu je pouze 170 Kč. No a především, díky tomu že jsou to přímo dodavatelé disků do ČR, jde o nejlevnější alu kola na trhu, ke kterým ještě získáte montážní příslušenství zdarma.