Magazín

Hankook uzavřel partnerství se společností Hapag-Lloyd AG s cílem posílit kapacity logistiky

20211209_Hankook_partners_with_Hapag-Lloyd_AG_to_strengthen_logistics_capabilities

Výrobce prémiových pneumatik Hankook uzavřel partnerství s Hapag-Lloyd AG, který je pátým světovým největším liniovým lodním přepravcem, s cílem posílení svých logistických kapacit. Hapag-Lloyd AG je německá společnost založená v roce 1847, která poskytuje služby lodní přepravy mezi všemi kontinenty a provozuje 257 moderních lodí.

V současné době je námořní nákladní přeprava v krizi. Globální nedostatek přepravních kontejnerů, který byl primárně způsoben pandemií COVID-19, vedl k vážnému přetížení dopravy v přístavech a také vysokým přepravním cenám. Z důvodu snadnějšího překlenutí této složité situace společnost Hankook podepsala s Hapag-Lloyd dlouhodobou smlouvu. Tento kontrakt je významným krokem založeným na více než dvacetileté úzké spolupráci společnosti Hankook a německého lodního přepravce.

Slavnostní podpis se uskutečnil v prostorách Technoplexu, v centrále společnosti Hankook 7. prosince 2021. Dohoda byla podepsána za přítomnosti Sooil Lee, generálního ředitele Hankook Tire & Technology, Jongho Park, hlavního správního ředitele Hankook Tire & Technology, Hans Schaefer, senior ředitele pro region Asie v Hapag-Lloyd a Minkyu Choi, prezident Hapag- Lloyd Korea.

Na základě této smlouvy bude Hapag-Lloyd v letech 2022-2024 poskytovat stabilní dodávku přepravních kontejnerů a udržitelné logistické služby. Hapag-Lloyd je též velmi ekologicky zaměřenou společností, která se snaží šetřit globální zdroje a chránit životní prostředí v souladu se závazky společnosti Hankook v oblasti udržitelnosti.

 

„Jsme velmi potěšeni, že můžeme podepsat tento dlouhodobý kontrakt a stát se tak partnerem Hapag-Lloyd. Budeme tak moci posílit exportní kapacity a stabilizovat náš globální dodavatelský řetězec uprostřed dnešního nestabilního prostředí,“ říká Sooil Lee, prezident a CEO Hankook Tire & Technology. „Jsme přesvědčeni o tom, že tato strategická spolupráce zajistí stabilní ekosystém, který bude nadále posilovat naše globální kompetence, zejména v dobách nejistoty.“

Hankook momentálně působí ve více než 180 zemích a bude nadále rozvíjet své podnikání rychlou adaptací na rychle se měnící tržní podmínky a řízením kvantitativního i kvalitativního růstu.