Magazín

Hankook se stává zakládajícím partnerem virtuální soutěže DTM Esports Classic Challenge

Hankook_DTM_Esports_Classic_Challenge

DTM spolu se svým dlouholetým partnerem pro pneumatiky, firmou Hankook přechází na krátkou dobu z asfaltu na obrazovku v podobě Esports Classic Challenge. Tato nová série závodů na hostitelské platformě RaceRoom začala 3. května a potkáme v ní závodníky DTM vstupovat do přímé virtuální soutěže s vášnivými sim závodníky. Čtyři následující květnové neděle ve 14 hodin (SEČ) šlápnou všichni řidiči na plyn ve vzrušujících živých přenosech. Virtuální závody budou vysílány na kanálech DTM a RaceRoom. Výrobce pneumatik Hankook, který je již desátým rokem exkluzivním partnerem DTM, bude zastoupen komplexní přítomností značky na závodních tratích a na vozidlech.

Strhující motoristický sport, vysoké rychlosti a nejlepší závodní pneumatiky pro vozy DTM. To je obrázek závodů DTM tak, jak jsme ho doposud znali. Výrobce prémiových pneumatik Hankook nyní vstupuje do virtuálního světa motoristického sportu a společně s DTM se stane zakládajícím partnerem DTM Esports Classic Challenge. Nově vytvořená závodní série sdružuje 15 současných a bývalých jezdců DTM a DTM Trophy, stejně jako známé influencery z virtuální závodní scény s dalšími pěti účastníky z komunity RaceRoom. Tito soupeři budou vybráni ze 100 nejrychlejších závodníků, kteří se osvědčili v kvalifikačním kole pro první závod, který začal 27. dubna. Jak je v mezinárodním motorsportu zvykem, závody budou profesionálně komentované v angličtině.

„Pro nás jako dlouhodobého partnera DTM bylo i v této těžké době pokračování naší společné úspěšné spolupráce a vytvoření DTM Esports Classic Challenge logickým krokem. Jako partner DTM pro pneumatiky přinášíme také potřebné odborné znalosti z reálného světa do tohoto virtuálního formátu motoristického sportu, protože motorsport a radost ze spravedlivé soutěže nejsou vázány na konkrétní platformu. Jsme proto potěšeni, že Hankook jako značka motoristického sportu bude zastoupena i v Esports Classic Challenge,“ komentuje Manfred Sandbichler, ředitel společnosti Hankook Motorsport Europe.

Přečtěte si také:   Test letních pneumatik 215/55 R17 podle ADAC (2024)

Nedělní závody se konají s využitím vozů z různých dob DTM, od klasických vozů sezóny 1992 až po modernější modely sezóny 2016. Hodinové závody jsou rozděleny do dvou kvalifikačních a závodních sekcí, které jsou stejně jako v reálném profesionálním sportu obohaceny o odborné rozhovory a analýzu po závodě. V simulaci na RaceRoom každou zatáčku, každý centimetr asfaltu a různé světelné podmínky zpracovali do nejmenšího detailu nejlepší návrháři tras v oboru. A samozřejmě se zde objeví i legendární trasy jako Nürburgring, Monza, Zolder, Spa Francorchamps nebo Brands Hatch.

„Vzhledem k tomu, že skutečné celosvětové závodní dráhy jsou uzavřeny kvůli koronaviru, zaznamenali jsme obrovský růst on-line závodění. Nyní, když všichni světoví závodníci chtějí soutěžit a špičkové počítače a cenově dostupné simulátory zužují propast mezi reálným a virtuálním světem, se esport stává důležitou součástí scény motoristického sportu,“ říká Marcel Mohaupt, výkonný ředitel ITR.

DTM Esports Classic Challenge – termíny (Časové pásmo SEČ):

  • 3. května 14:00 Okruh 1 – sezóna 1992
  • 10. května 14:00 Okruh 2 – sezóna 2013
  • 17. května 14:00 Okruh 3 – sezóna 2014
  • 24. května 14:00 Okruh 4 – sezóna 2016
  • 31. května – bonusové jízdy