Pneumatiky Nákladní pneumatiky

Continental uvádí na trh první pneumatiku optimalizovanou pro elektrické autobusy v městském provozu

continental-conti-urban-ha3

Pneumatiky pro elektrické autobusy musí obvykle zvládnout ještě vyšší hmotnost vozidla než obvykle – zejména kvůli těžké elektrické baterii. Kromě toho musí přenést i velký kroutící moment motoru na vozovku. Aby tyto výzvy zvládly, musí pláště kombinovat přilnavost, robustnost i nadprůměrnou odolnost při zátěži. Continental vychází této výzvě vstříc s novou pneumatikou Conti Urban HA3 315/60 R22.5 154/148J (156/150F). Tento plášť, určený na všechny nápravy pro bezpečnou přepravu cestujících v elektrobusech, má nejen vynikající přilnavost, ale i nosnost 8 tun na nápravu. A to je o neuvěřitelných 500 kg více, než je standard pro tento rozměr.

Conti Urban HA3

Pneumatika Conti Urban HA3 má vyšší index nosnosti: díky svému extrémně robustní konstrukci, která je založená zejména na velké hustotě i tlouštce drátů kordu.

Je vyrobená z vysoce odolné a trvanlivé běhounové směsi s velkým podílem přírodního kaučuku, která zvyšuje odolnost pneumatik proti proříznutí, vzniku trhlin, vylamování, popraskání a otěru. Napomáhá tak k dlouhé životnosti a využití plného potenciálu v počtu ujetých kilometrů.

Speciální rozložení drážek této pneumatiky pro městské autobusy dále napomáhá k trvanlivosti a rovnoměrnému opotřebení, zatímco šířka dezénové plochy zajišťuje vynikající stabilitu při zatáčení a skvělé jízdní vlastnosti pro maximální bezpečnost v městském provozu.

Velká hustota dezénových lamel zajišťuje optimální adhezi, napomáhá bezpečnosti v podobě stabilní jízdě v jízdním pruhu i v extrémním mokru. Jednotlivé lamely jsou stupňovitě rozložené, což pomáhá snížení hlučnost a současně zvýšení jízdního komfortu. Zesílená ramena pneumatik zajišťují, že pneumatiky Conti Urban HA3 spolehlivě odolávají častému kontaktu s obrubníkem. Díky své dobrým možnostem protektorování přináší pneumatiky Conti Urban HA3 delší životnost a opakované používání. Podle výsledků testu provedených organizací 3PMS/Three Peak Mountain Snowflake/jsou pneumatiky Conti Urban HA3 vhodné k celoročnímu provozu v mnoha evropských regionech.

Přečtěte si také:   AZ pneu doporučuje vítěze testů zimních pneu 2023

„V nové pneumatice Conti Urban HA3, optimalizované pro elektrické autobusy, se zrcadlí cenné zkušenosti získané během naší dlouhodobé spolupráci s výrobci užitkových vozidel a městskými autobusovými společnostmi,“ říká Lutz Stäbner, vedoucí produktového managementu pneumatik pro nákladní vozidla a autobusy Continental v Evropě, na Středním východě a v Africe. „Díky vyváženému výkonu jsou synonymem pro bezpečné, komfortní a nákladově efektivní řešení pro e-busy v náročném městském provozu.“