Testy pneumatik Testy zimních pneumatik

Auto Bild allrad uspořádal test zimních pneumatik 225/55 R17 (2020)

Winterreifen-Test-2020-225-55-R-17-474x316-06fc5b5f8ba9e8fc

Pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ obsadily první místo v aktuálním testu zimních pneumatik prestižního německého motoristického časopisu Auto Bild allrad. V konkurenci devíti dalších zimních pneumatik zkušební řidiče časopisu přesvědčily vzornou ovladatelností za všech povětrnostních podmínek na zasněžené, mokré i suché vozovce. Loňská novinka tak opět potvrdila hodnocení, kterého dosáhla v testech německých motoristických magazínů hned po svém po uvedení na trh.

S deseti zimními pneumatikami (a pro srovnání i jednou letní) vyrazili zkušební řidiči časopisu na sníh a led, ale podrobovali je zkoušce i na mokrých a suchých silnicích. Testu se vedle známých světových značek účastnily i levné výrobky asijské provenience.

Pro výrobce pneumatik podle časopisu stále není snadné vyvinout ideální směs, která by se vyznačovala skvělým záběrem na sněhu a současně i vynikající přilnavostí na mokré vozovce. A to se týká hlavně levných pneumatik, které podle výsledků testů na sněhu podávají často srovnatelný výkon jako prémiové značky, ale naprosto selhávají na mokré vozovce a v rozbředlém sněhu, což je ve střední Evropě nejčastější podoba zimních komunikací.

Přečtěte si také:   V České republice je první Goodyear CheckPoint. Umí sám změřit vzorek i další věci

Spojení obou požadavků podle zkušebních řidičů nejlépe zvládla značka Goodyear a její pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+. „Goodyear nás přesvědčil nejvíc. Vůz na jeho pneumatikách nejenže znamenitě uhání na sněhu, ale na mokrých i suchých silnicích se ovládá a brzdí se s ním tak dobře, že se to blíží jízdě na letních pneumatikách,“ uvedl Auto Bild allrad ve výsledcích testu.

Test AutoBild

Na základě hodnocení 14 různých kritérií včetně brzdných vlastností za sucha i na mokré vozovce, záběru na sněhu, ovladatelnosti, sklonu k aquaplaningu a valivého odporu časopis pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ označil na vzorné („vorbildlich“). Za jejich nejsilnější stránky považuje nejlepší možné chování na sněhu, vysokou přesnost řízení, dynamické jízdní vlastnosti za všech povětrnostních podmínek, krátkou brzdnou dráhou na sněhu i na mokré vozovce, jízdní komfort a v neposlední řadě i přiměřenou cenovou relaci.

Testované pneumatiky podle výsledného pořadí:

  1. Goodyear UltraGrip Performance +
  2. Bridgestone Blizzak LM005
  3. Michelin Alpin 6
  4. Vredestein Wintrac Pro
  5. Dunlop Winter Sport 5
  6. Toyo Observe S944
  7. Uniroyal MS plus 77
  8. Maxxis Premitra Snow WP6
  9. Syron Everest 1 Plus
  10. Duraturn Mozzo Winter
Přečtěte si také:   Goodyear představil pneumatiky z 90 % trvale udržitelných materiálů

Celý test si můžete přečíst v němčině zde.

Dvě nové technologie

Pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ jako rozšíření osvědčené řady UltraGrip značka Goodyear uvedla na trh v loňském roce. Řidičům velmi silných vozů nabízejí lepší užitné vlastnosti na mokrém i suchém povrchu a v zimních podmínkách díky dvěma hlavním technologiím. Podstatou technologie Traction Protect je nová pryskyřice, která zlepšuje schopnost pneumatik deformovat se a vracet se zpět do původního tvaru. Díky tomu se brzdné síly efektivněji přeměňují na přilnavost. Základem technologie Winter Grip je nová směs, která zlepšuje pružnost pryže za nízkých teplot a zvyšuje tak přilnavost na zasněžené a zledovatělé vozovce.)

Zdroj a foto: Auto Bild