News

Zimní pneumatiky 2018 ve velkém testu. Jaké je letošní nejlepší obutí?

Nokian WR D4 -zimní pneu

Zima se zase blíží a s ní i nutnost vybrat nové zimní pneumatiky. Že by šlo o zábavnou činnost se úplně říci nedá. Jde však o bezpečnost, takže je dobré výběr úplně nezanedbat. Podívejte se na test starších i nových modelů pneumatik vhodných pro letošní zimní sezónu. Tipy obsahují doporučení na modely pro majitele vozidel s požadavkem menších rozměrů i pro větší SUV.

Pneumatiky Nokian s dobrým poměrem ceny a kvality

Severská značka pneumatik Nokian Tyres má pověst prémiové kvality za příznivé ceny, což řada motoristů velmi oceňuje. Značka nabízí trojici zimních dezénů. Pneumatiky Nokian WR D4 jsou orientovány přímo na jízdu na sněhu, s čímž si podle testů dokážou poměrně dobře poradit. O něco více sportovnější ráz mají WR A4, které však v testech zaostávaly za jinými značkami. Výborný poměr ceny a výkonu však představuje varianta vzorku Nokian WR SUV 4. V tomto případě jde o jednu z velmi dobrých možností volby na větší vozy SUV. Za nižší cenu tak získáte pneumatiku vhodnou i pro větší automobil.

Continental na zimu nezklame

Prémiová značka Continental vyrábí pneumatiky na území České republiky a Slovenska. A to není zdaleka jediná výhoda. Zimní dezény umí opravdu skvěle, což dokládají i testy, v nichž se téměř vždy umisťuje na prvním místě typ Continental ContiWinterContact TS860 s takřka univerzálním využitím u aut nižší a střední třídy. Jde o nejvhodnější zimní pneumatiky pro letošní sezónu s průměry od 13 do 17 palců. Na své si přijdou i majitelé SUV, pro které je nabídka větších rozměrů zejména u pneu Continental WinterContact TS 850P SUV. I tato pneumatika je v testech úspěšná.

Barum jako oblíbený výrobce

Oblíbený český výrobce si drží přední příčky mezi zimními pneumatikami již několik let. Předností je nejen nízká cena, ale i nabízené velmi dobré vlastnosti. Novinkou pro letošní rok je model Polaris 5, který i podle testů úspěšně navázal na předchozí generaci Polaris 3. Na trhu s pneumatikami jde navíc pravděpodobně o nejlevnější a přesto dobře použitelnou a bezpečnou pneumatiku s univerzálními možnostmi použití pro defenzivní řidiče.

Přečtěte si také:   Pneumatiky Goodyear jsou jako prvovýroba pro nový Volkswagen Passat Variant

Francouzský Kleber

Lehkým překvapením letošním testů jsou pneumatiky od francouzského výrobce Kleber. Tento výrobce totiž přišel na trh s lehkou, výkonnou a bezpečnou pneumatikou za příznivou cenu. Konkrétně jde o Kleber Krisalp HP3. Tato pneu se v rozměru 195/65 R15 umístila dokonce na třetím místě v konkurenci 50 jiných pneumatik. O dobrou volbu jde však do průměru 17 palců a na větší vozy je lepší volit jiné typy určené například na SUV. Doporučením může být kromě výše uvedených i značka Semperit.

Více informací a detailnější údaje najdete na stránce TestPneumatik.eu.