Testy pneumatik Testy celoročních pneumatik

Zimní a celoroční pneumatiky Hankook zvítězily v nezávislých testech (2021)

CZ_Tyre test press release header Media Center CZ

Pneumatiky Hankook jsou pro spotřebitele skvělou volbou po celý rok. To potvrzují každoroční výsledky nezávislých testů pneumatik, které provádějí renomované časopisy. V letošním testu zimních pneumatik časopisu Auto Bild Sportscars, který je speciálem největšího evropského automobilového magazínu Auto Bild, zaměřený na sportovní vozy, výrobce prémiových pneumatik vyhrál test se svými zimními UHP pneumatikami Winter i*cept evo 3. V časopisu Auto Bild Allrad, speciálu Auto Bild pro vozy s pohonem 4×4 zvítězily pneumatiky Hankook Kinergy 4S2 X.

„Naše vítězství v těchto testech i jiné vynikající výsledky nezávislých testů ukazují, že jsme jako prémiový výrobce schopni poskytovat spotřebitelům mnoha segmentů vysoce výkonné produkty, na které se lze vždy spolehnout, a to i v obtížných povětrnostních podmínkách,“ říká Sanghoon Lee, prezident Hankook Tire Europe.

Přečtěte si také:   Hankook rozšiřuje svůj evropský závod o výrobní linku na pneumatiky pro nákladní vozidla a autobusy

Výsledky testů zimních a celoročních pneumatik Hankook v roce 2021

Magazín: Dezén: Testovaný rozměr: Výsledek testu: Vydání:
Auto Bild Allrad

Auto Bild Sportscars

Kinergy 4S2 X

Winter i*cept evo 3

215/65R17 103V

PN: 225/45R18 V
ZN: 245/40R18 V

Vítěz testu, příkladná

Vítěz testu, příkladná

10/2021

11/2021

Tyre review

Auto Bild Allrad

Winter i*cept evo 3

Winter i*cept evo 3 X

225/40R18 V

235/55R18 V

Doporučení redakce

“Dobrá”

27/09/2021

11/2021

Auto Bild

Auto Bild

Winter i*cept RS 2

Winter i*cept RS 2

205/55R16 H

225/50R17 V

“Dobrá”

“Dobrá”

40/2021

39/2021

Jako celoroční pneumatika pro vozy SUV je pneumatika Kinergy 4S2 X opravdu všestranná. Kombinuje specifické vlastnosti letních a zimních pneumatik bez snížení výkonu vlivem měnící se venkovní teploty. Zároveň je velmi spolehlivá na mokrých, suchých a zasněžených vozovkách. Redaktoři německého automobilového časopisu Auto Bild Allrad prohlásili Hankook Kinergy 4S2 X za letošního vítěze testu celoročních pneumatik. „Je to opravdu možné! Jediná pneumatika, která vás ochrání ve všech povětrnostních podmínkách, skutečně existuje. Redakční tým dospěl k závěru, že vítěz testu z továrny Hankook je „příkladným kompromisním řešením“ (10/2021).

Vysoce výkonný dezén pneumatik Hankook Winter i*cept evo 3 je navržen speciálně pro vozy od vyšší střední třídy po sportovní vozy a luxusní sedany a je upraven pro zimní provoz na silnicích ve střední a západní Evropě. Směrový vzorek mimo jiné zajišťuje vynikající a bezpečnou přilnavost na sněhu, ale také účinně pomáhá snižovat riziko aquaplaningu. To potvrzuje i Auto Bild Sportscars: „Excelentní výkon na zasněžené a mokré vozovce, dobrá míra bezpečnosti proti aquaplaningu, dynamické ovládání a krátká brzdná dráha na zasněžené a mokré vozovce“ (11/2021). To vše letos pneumatikám Hankook zajistilo vítězství testu zimních pneumatik tohoto časopisu.

Přečtěte si také:   Hankook iON GT je nová letní pneumatika speciálně pro kompaktní elektromobily

„Krátká brzdná dráha na suché vozovce, velmi dobrý výkon ve všech testech na mokrém povrchu včetně testu ochrany proti aquaplaningu, nejlepší subjektivní ovladatelnost při jízdě na okruhu na mokré vozovce a velmi dobrá přilnavost ve všech testech na sněhu.“ Časopis „Tyre reviews“ (27. 9. 2021) to vše potvrzuje a také staví dezén pneumatik Hankook na stupně vítězů svého testu.

Verze pro SUV, Winter i*cept evo 3 X byla přesvědčivá i pro Auto Bild Allrad: Redakce časopisu uvedla: „vysoký výkonnostní potenciál za všech povětrnostních podmínek, krátká brzdná dráha na sněhu a mokru“ i „stabilní ovladatelnost na mokru i suchu“ a „dobrý výkon za férovou cenu.“ (11/2021). Hankook Winter i*cept RS 2, pneumatika pro malé vozy a nižší střední třídu, která získala od svého uvedení na trh již mnoho ocenění, oslnila testery svým dobrým výkonem za suchých i mokrých podmínek. Speciálně vyzdvihli „velmi dobrou ochranu proti aquaplaningu“ a „krátkou brzdnou dráhu na mokré vozovce“. (40/2021).