Život řidiče

Západočeští policisté zastavili řidiče, který jel jen po třech pneumatikách. Čtvrtou po cestě svlékl

skoda-felicia-pick-up-bez-pneu

Borští policisté prováděli minulý týden ve středu kolem 21:30 hod. hlídkovou činnost v blízkosti průmyslového areálu Vysočany. Při tom zaregistrovali jedoucí vozidlo Škoda Felicia Pick-up, kterému chybělo pravé přední kolo. Řidič vozidla krátce na to sám zastavil, a tak policisté provedli jeho kontrolu.

V souvislosti s tím muže vyzvali k předložení potřebných dokladů k řízení a provozu vozidla. Ani jeden z těchto dokladů u sebe muž neměl, avšak policisté s ohledem na svoji osobní znalost věděli, že se jedná o 54letého místního muže. Z jeho projevu bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu, a proto dotyčného vyzvali k provedení dechové zkoušky. Přístroj naměřil v obou případech hodnotu přes 1,5 promile alkoholu, a tak byl následně převezen na lékařské vyšetření a odběr krve. K tomu, proč jel s vozidlem bez pravého předního kola, uvedl, že zřejmě při cestě z Čečkovic, kdy jel mimo jiné i po lesních a polních cestách, se mu poškodilo kolo, a protože neměl rezervní, rozhodl se do Vysočan dojet po ráfku.

Borští policisté se případem i nadále zabývají a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.