Magazín

Pneumatiky Hankook s optimalizovaným valivým odporem na plně elektrickém SUV Škoda Enyaq iV

20221117_Hankook_tyres_with_optimized_rolling_resistance_on_all-electric_Skoda_Enyaq_iV

Výrobce prémiových pneumatik společnost Hankook Tire pokračuje v rozšiřování svého portfolia originálního vybavení pro elektromobily (EV) dodávkou pneumatik pro čistě elektrický vůz Škoda Enyaq iV. Škoda Enyaq iV bude stejně jako sesterský model koncernu Volkswagen ID.4 vybavena pneumatikou Ventus S1 evo 3 ev speciálně vyvinutou pro elektromobily. V závislosti na modelové variantě prvního elektrického SUV značky Škoda jsou k dispozici velikosti 18 až 20 palců.

Společnosti Hankook a Škoda už v minulosti úzce spolupracovali. Proto nás obzvláště těší, že nyní pokračujeme v našem dlouholetém a důvěryhodném partnerství na prvním SUV značky poháněném pouze baterií,“ říká Sanghoon Lee, prezident Hankook Tire Europe. „Model Ventus S1 evo 3 ev je dokonale přizpůsobený potřebám elektromobilů a významně přispívá k udržitelné mobilitě v kombinaci s novým modelem Škoda.“

Ventus S1 evo 3 ev kombinuje nízký valivý odpor a vysokou nosnost. Dynamicky navržená Škoda Enyaq iV, vybavená prémiovou pneumatikou Hankook, splňuje všechny požadavky na efektivní využití energie baterie, a tím na dosažení nejvyšší možné dojezdové vzdálenosti – stále jedno z nejdůležitějších kritérií pro elektromobily.

Přečtěte si také:   V České republice je první Goodyear CheckPoint. Umí sám změřit vzorek i další věci

Model Hankook Ventus S1 evo 3 ev je zároveň do posledního detailu sladěn s novým elektrickým SUV Škoda, takže ve všech jízdních situacích sebevědomě ladí s vyšší hmotností vozu související s konstrukcí. Společnost Hankook vybavila pneumatiku navrženou na míru elektromobilům dvouvrstvou kostrou vyrobenou z vysoce výkonných vláken. Nabízí velmi vysokou stabilitu a zajišťuje nízkou vlastní hmotnost vzhledem ke své velikosti. Dalším znakem modelu Ventus S1 evo 3 ev je speciální směs běhounu. S jistotou reaguje na velmi vysoké točivé momenty typické pro elektromobily a zároveň zajišťuje vynikající přilnavost na mokru i na suchu. Valivý odpor zůstává po celou dobu nízký. Zvláštností 20palcového rozměru se sníženou výškou bočnice je dodatečné vyztužení v oblasti patky, které přispívá k ještě vyšší tuhosti bočnice. Kromě přesného usazení pneumatiky na ráfku se tím zajišťuje obzvláště sportovní, přímá odezva řízení.

Bridgestone vyvinul speciální pneumatiky Turanza Eco pro elektrické SUV Škoda Enyaq iV

Společnost Hankook neustále investuje do výzkumu a vývoje, a proto je dobře připravena na změny v odvětví mobility. To je důvod, proč mnoho předních výrobců vozidel již standardně vybavuje své elektrické a hybridní modely pneumatikami Hankook EV.

Udržitelnost je pro tohoto výrobce pneumatik zvláště zásadní otázkou. Rozšíření portfolia EV společnosti Hankook Tire je také součástí jejího dlouhodobého závazku k udržitelnosti. Kromě toho bude společnost Hankook od sezóny 2022/23 novým exkluzivním dodavatelem pneumatik a technickým partnerem pro „ABB FIA Formula E World Championship“. V této prestižní sérii bude společnost Hankook dodávat mimořádně udržitelné a energeticky úsporné pneumatiky pro motoristický sport.

Přečtěte si také:   Falken e. ZIEX je pneumatika určená přímo pro elektromobily

Přehled rozměrů pneumatik Hankook pro vůz Škoda Enyaq iV

Rozměr

Typ

Běhoun

235/60 R18 103T

Letní, všechny polohy

Hankook Ventus S1 evo 3 ev

235/55 R19 101T

Letní, všechny polohy

Hankook Ventus S1 evo 3 ev

255/50 R19 103T

Letní RA

Hankook Ventus S1 evo 3 ev

235/50 R20 100T

Letní, všechny polohy

Hankook Ventus S1 evo 3 ev

255/45 R20 101T

Letní RA

Hankook Ventus S1 evo 3 ev

  • RA = Zadní náprava