Magazín

Yokohama dále dodává závodní pneumatiky pro SUPER FORMULI. U nové generace se zaměřuje na zvýšenou udržitelnost

YOKOHAMA_rendering_of_SF_NEXT50_test_vehicle

Společnost Yokohama se už od roku 1974 prosazuje v motoristickém sportu a od roku 2016 zásobuje standardizovanými pneumatikami ADVAN například i japonskou sérii SUPER FORMULE. Tento šampionát je považován za nejrychlejší sérii závodů formulí po Formuli 1. Budoucí světové hvězdy, jako např. Michael Schumacher, zde kdysi získaly výbavu pro pozdější kariéru. Japonský výrobce pneumatik nyní oznámil, že bude pokračovat ve svém úsilí a pro rok 2023 vyvine novou pneumatiku. Přitom se zaměří na použití ještě udržitelnějších materiálů, aniž by tím ovlivnil sportovní výkon vysoce výkonných pneumatik.

Výrobce pneumatik bude v rámci podnikové filozofie společnosti Yokohama k dosažení vyšší udržitelnosti a ochrany životního prostředí u nových závodních pneumatik ADVAN výrazně zvyšovat využívání přírodních složek, jako je kyselina křemičitá z rýžových slupek, olej z ořechů palmy olejné a pomerančové kůry. Navíc bude k výrobě používat také kaučuk recyklovaný ze starých pneumatik. Podíl udržitelných surovin by se měl při vývoji budoucích generací pneumatik pro SUPER FORMULI ještě zvýšit. Cílem společnosti Yokohama je dosáhnout do roku 2025 minimálně 35 procent.

Přečtěte si také:   K čemu slouží žhavicí svíčky?

Yokohama_development_tyreAngažovanost v motoristickém sportu však není pro výrobce pneumatik samoúčelná. Díky mnoha celosvětovým aktivitám v motoristickém sportu od vrcholové třídy až po nejnižší úroveň sbírá podnik cenné zkušenosti pro vývoj pokrokových technologií při výrobě pneumatik. Ty potom zhmotní v sériové výrobě produktů určených pro montáž vozidel v továrně a poprodejní trh. Příkladem jsou globální značky pneumatik ADVAN a GEOLANDAR (pro SUV a pick-upy). „Společnost Yokohama bude v budoucnu více používat obnovitelné a recyklovatelné suroviny. S novými závodními pneumatikami ADVAN můžeme tento vývoj v extrémních podmínkách typických pro motoristický sport urychlit,“ prohlašuje prezident a předseda představenstva společnosti Yokohama Masataka Yamaishi.

Společnost Yokohama dlouhodobě usiluje o realizaci oběhového hospodářství ve výrobě pneumatik. To se zaměřuje na zvýšení podílu obnovitelných a recyklovatelných materiálů používaných firmou pro všechny pneumatiky na více než 30 % do roku 2030.